Terapia uzależnień online | Leczenie uzależnień od alkoholu| Terapeuta od uzależnień online

Terapia uzależnień pozwoli Ci na dokonanie trwałych zmian w Twoim życiu. Wsparcie, które gwarantujemy przez internet opiera się na wykorzystaniu sprawdzonych na całym świecie technik pracy z osobami uzależnionymi oraz współuzależnionymi. Każdy nasz psychoterapeuta uzależnień to specjalista o sporym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach. Dzięki temu możesz być spokojny o to, czy terapia od uzależnień przyniesie oczekiwane rezultaty. Wybierz wolność od nałogu i postaw na sprawdzoną ofertę certyfikowanych specjalistów. Terapia dla alkoholików online to tylko część naszych możliwości.

Czym jest terapia uzależnień?

Terapia uzależnień to leczenie skierowane do osób, które mają problem z prawidłowym funkcjonowaniem w środowisku zawodowym, rodzinie, a także w ogólnie pojętym życiu społecznym. Dla przykładu terapia uzależnień alkoholowych pozwala na odstawienie używki i holistyczną zmianę podejścia do swojego życia.

Psychoterapia uzależnień to proces, którego celem jest wsparcie w nauce zdrowych strategii radzenia sobie. Chodzi tutaj między innymi o zastąpienie negatywnych zachowań związanych z uzależnieniem. Bardzo często osoba, która jest uzależniona, nie jest świadoma przyczyn tego problemu. W momencie, gdy pozna te przyczyny i jednocześnie będzie w stanie zidentyfikować je w swoim życiu, będzie mogła rozwijać zdrowe nawyki. Nauczy się także innego podejścia do relacji międzyludzkich oraz unikania sytuacji, które mogą prowadzić do nawrotu choroby. 

Terapia leczenia uzależnień bardzo często idzie w parze z farmakoterapią. Nie jest to jednak regułą. Leki, które są zapisywane przez lekarza psychiatrę, pomagają dodatkowo złagodzić objawy odstawienia i zmniejszyć pragnienie substancji bądź też konkretnego zachowania. Terapia uzależnień prywatnie podobnie jak w przypadku leczenia w ramach funduszu jest procesem długotrwałym. W przypadku skorzystania z naszej oferty masz jednak pewność, że praca nad sobą przyniesie Ci spodziewane rezultaty. Zatrudniamy bowiem wyłącznie certyfikowanych specjalistów, którzy wieloaspektowo wspierają w procesie wychodzenia z nałogu. 

Leczenie uzależnień od alkoholu

Leczenie uzależnień w przypadku alkoholu rozpoczyna się oczywiście od przerwania ciągu picia. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest to indywidualna terapia alkoholowa, czy też psychoterapia grupowa. Abstynencja jest warunkiem absolutnie niezbędnym do tego, aby możliwe było dalsze leczenie. Tego typu terapia może polegać na korzystaniu z różnych programów terapeutycznych. Diagnozę uzależnienia od alkoholu dokonują na samym początku specjaliści terapii uzależnień. 

Po diagnozie osoba uzależniona od alkoholu nierzadko przechodzi etap detoksykacji. Jest on jednocześnie kluczowy i bardzo trudny do przebycia. W tym czasie mogą pojawiać się objawy odstawienia, takie jak między innymi: drżenie, niepokój, pocenie się, a nawet majaczenia alkoholowe. W niektórych przypadkach konieczna jest hospitalizacja. Warunki szpitalne pozwalają bowiem wtedy na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa. Terapeuta od uzależnień wykonuje natomiast pracę, która jest konieczne już po etapie detoksykacji. Szeroki zakres interwencji może obejmować między innymi terapię indywidualną, terapię grupową oraz rodzinną. 

Nasi specjaliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie ma jednej najlepszej metody leczenia uzależnienia od alkoholu. Każdy człowiek jest bowiem inny i to, co działa u jednej osoby, niekoniecznie sprawdzi się u drugiej. Właściwe leczenie musi być indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta i uwzględniać unikalne okoliczności.

Wybierz swojego terapeutę uzależnień.

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
terapeuta uzależnień
psycholog w pracy
terapeuta uzależnień

Sprawdź jak możemy Ci pomóc