Anna Machałowska

psycholog w pracy

Anna Machałowska

Terapeuta uzależnień/ Terapeuta par

Witaj 🙂

Nazywam się Anna Machałowska. Posiadam wieloletnie doświadczenie zawodowe w zakresie prowadzenia psychoterapii indywidualnej, grupowej i warsztatów. Jestem certyfikowany specjalistą psychoterapii uzależnień, magistrem profilaktyki społecznej i resocjalizacji, coachem rodzinnym, terapeutą TSR (Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach), terapeutą EFT (Terapii Skocnentrowanej na Emocjach), terapeutą par i małżeństw. Nieustannie podnoszę swoje kompetencje zawodowe i tak na przykład  ukończyłam takie szkolenia/ warsztaty/ kursy jak: Psychoterapia humanistyczno – doświadczeniowa w leczeniu osób uzależnionych, Współuzależnienie- praktyka pomagania, Zrozumieć DDA, Mindfulness, Psychotraumatologia, Trening Zastępowania Agresji, Terapia Schematów.

W wolnych chwilach najchętniej poróżuję, wędruję po Tatrach i czytam książki.

Główne obszary moich działań- w czym pomagam to:

  • psychoterapia uzależnienia od alkoholu i/lub narkotyków i/lub behawioralnych  (m.in. hazard, gry komputerowe, telefon);
  • psychoterapii osób współuzależnionych;
  • psychoterapii w sytuacji nawrotu choroby;
  • psychoterapii DDA, DDD;
  • trudności w dbaniu o swoje życie emocjonalne, tj. identyfikowanie, przeżywanie, adekwatne okazywanie swoich emocji, rozwiązywanie konfliktów, kontrola złości, eliminowanie impulsywności zachowań, nabywanie umiejętności odprężania się i relaksu, akceptacji wrażliwości, radzenie sobie ze stresem;
  • trudności w relacjach, tj. konstruktywne kontaktowanie się z innymi, eliminacja destrukcyjnych postaw jak bycie katem, ofiarą bądź ratownikiem, nabywanie umiejętności harmonijnego rozwijania i pogłębiania relacji z ludźmi, zachowania asertywne;
  • trudności radzenia sobie z trudnymi sytuacjami życiowymi;
  • trudności w radzeniu sobie z doświadczeniami z przeszłości;
  • trudności w zrozumieniu samego siebie, tj. tworzenie spójnego, pozytywnego obrazu siebie, obrona siebie, identyfikacja i zaspokajanie potrzeb, uważność, adekwatne przeżywanie i wyrażanie uczuć, przeżywanie zadowolenia z siebie, poznanie i przezwyciężanie destrukcyjnych schematów osobistych, eliminowanie wewnętrznych przymusów m.in. bycia idealnym, dawanie sobie praw do słabości.

Podejście terapeutyczne.

W swojej pracy korzystam z różnych podejść teoretycznych, metody pracy dobieram do napotykanych problemów/ trudności zgłaszanych przez Klienta, co sprawia, że terapia jest dostosowana do indywidualnych potrzeb, oczekiwań i możliwości pacjenta. To co jest mi najbliższe sercu to podejście poznawczo-behawioralne, dialog motywujący,  podejście humanistyczne.

W pracy terapeutki najważniejsza jest dla mnie możliwość towarzyszenia, pomagania i wspierania moich Klientów w życiowych trudnościach jakich doświadczają. Postrzegam psychoterapię jako decyzję i proces w zainwestowanie w swoje życie, by wyglądało tak jak człowiek tego potrzebuje, by dawało satysfakcję i motywowało do dalszych działań. Akceptuję Klienta takim jakim on jest, z całym jego bagażem bólu, cierpienia, doświadczeń, historii, złości. Dbam o to by każdy Klient czuł się z mną bezpiecznie.

Co możesz zyskać współpracując ze mną?

Bazując na wieloletnim doświadczeniu zawodowym z pełnym przekonaniem twierdzę i wierzę w to, że psychoterapia może pomóc, że dzięki niej można odczuwać radość z życia a ja pracując z Tobą dołożę wszelkich starań by pomóc Ci zidentyfikować bariery, które Cię powstrzymują, zminimalizować je bądź wyeliminować a także wzmocnię Cię w Twojej drodze stawania się dla siebie ważnym, opiekowania się sobą jak największym skarbem świata. Podczas pracy ze mną będziesz mógł lepiej zrozumieć siebie, swoje uczucia i doświadczenia, by móc samodzielnie podążać w kierunku samoakceptacji i lepszego zrozumienia siebie. W pracy terapeutycznej wspólnie z Tobą, krok po kroku, będę pomagać w radzeniu sobie z  trudnymi sytuacjami. Będę szukać i odkrywać Twoje zasoby abyś mógł odzyskiwać kontrolę, doświadczać swojej decyzyjności i sprawczości, przezwyciężał kryzys. Będę wspierać i pomagać w nabywaniu i/lub kształtowaniu umiejętności niezbędnych do tego by trudna sytuacja życiowa stała się początkiem zmiany. Moim celem jest wyposażenie Cię w narzędzia i umiejętności, dzięki którym długotrwale poprawisz jakość swojego życia.

Zapraszam do współpracy ze mną. Podjęcie decyzji o wejściu w proces terapii może być jedną z lepszych decyzji w Twoim życiu. Daj sobie szansę i stań się ekspertem od samego siebie, odważ się na spotkania, które przyniosą zmiany, które dadzą uśmiech i satysfakcję.

Opinie

Co inni mówią o nas?

Przeczytaj jakie doświadczenia po spotkaniu z naszymi ekspertami mieli inni klienci. 

Wybierz innego specjalistę

Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog w pracy
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
Paulina Kuczab - Dietetyk kliniczny/Psychodietetyk
Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk