Psychoterapia dzieci i młodzieży, terapia dla dzieci online, psychoterapeuta dziecięcy

Jeżeli zauważyłeś, że z Twoim dzieckiem dzieje się coś niedobrego, nie może sobie poradzić w trudnym okresie dorastania, a może też nie potrafi znaleźć przyjaciół i nawiązywać trwałych relacji z innymi, być może zmaga się z problemami, które go przerastają. Rodzic nie powinie bagatelizować żadnego sygnału, jaki jest mu wysyłany przez najmłodszych. Należy także obalić mit, że dzieci nie potrzebują wsparcia psychologa lub też, że to coś wstydliwego. Na naszej platformie znajdziesz specjalistów, którzy posiadają szerokie doświadczenie w pracy z dziećmi w różnym wieku. Psychoterapia dzieci i młodzieży przynosi dobre efekty, jeśli w porę zauważymy, że nasza pociecha jej potrzebuje. Warto otworzyć się na pomoc, jaką Ci oferujemy. Nie zwlekaj z podjęciem decyzji i umów się już dziś na konsultację, podczas której sprawdzisz, czy wszystko jest w porządku. Pamiętaj, że jesteśmy po to, by pomagać!

Psychoterapeuta dziecięcy – kim jest?

Obecnie terapia dla dzieci nie stanowi już takiego tematu tabu, jak było to kiedyś. Wiele kampanii społecznych oraz promowanie możliwości korzystania z konsultacji u specjalistów uświadomiły nam, że udanie się z dzieckiem do psychologa nie jest wstydem. Również najmłodsi, którzy korzystają z takiej formy pomocy, nie boją się o tym głośno mówić. Terapeuta dziecięcy to osoba, która ma duże doświadczenie w pracy z dziećmi i wie, w jaki sposób zachować się, aby im pomóc. Oczywiście psychoterapia dzieci jest dostosowana do ich potrzeb oraz wieku, ja również poziomu ich rozwoju. Psychoterapeuta dziecięcy skupia się nie tylko na przepracowaniu problemów z dzieckiem, ale i na relacji, jaka wiąże dziecko z rodzicem. Stara się wspierać rodzinę oraz pokazuje rozwiązania, które przyniosą efektywne rezultaty dla obu. Często perspektywa postrzegania niektórych kwestii u osoby dorosłej jest znacznie inna, niż u najmłodszych, dlatego też terapeuta dziecięcy stara się znaleźć sposób, aby komunikacja między tymi osobami była prawidłowa i zrozumiała. Po wstępnej rozmowie osobopoznawczej specjalista stawia diagnozę, a następnie przedstawia cele, do których zamierza wspólnie dążyć oraz wskazuje kwestie, które są konieczne do przepracowania. w każdym spotkaniu uczestniczy również rodzic. Psychoterapia dla dzieci opiera się na wspólnym zaufaniu, szczerości i zrozumieniu.

Terapia dzieci – jak wyglądają zajęcia online?

Terapia psychologiczna dla dzieci jest przeprowadzana na naszej platformie przez internet. Oznacza to, że wszystkie spotkania ze specjalistami są prowadzone zdalnie za pośrednictwem komunikatorów internetowych oraz wideo połączeń i czatów. Jest to dogodna forma kontaktu z dzieckiem i rodzicem, ponieważ psychoterapeuta dziecięcy obserwuje zachowanie dziecka w naturalnym dla niego środowisku. Co więcej, podopieczny jest wtedy bardziej otwarty i łatwiej jest mu nawiązać kontakt z ekspertem. Kolejnym plusem terapii online jest to, że możesz ją kontynuować z dowolnego miejsca. Jeżeli więc wyjedziesz na wakacje z rodziną, to termin spotkania nie przepadnie. Zajęcia przez internet sprawiają, że dziecko czuje się swobodnie, nie musi bowiem oczekiwać na swoją kolejkę przed gabinetem stacjonarnego psychologa. Na naszej stronie dostępna jest terapia dla dzieci i młodzieży. Obie formy zajęć są takie same. Jak wykazały badania, taka forma terapii jest bardzo skuteczna i przynosi szybkie rezultaty. Częstotliwość spotkań ustalasz wspólnie ze specjalistą. Terapia dzieci jest uzależniona od złożoności problemu, czasami wystarczy jedynie kilka spotkań online, czasami dziecko wymaga dłuższej pracy.

Terapia behawioralna dla dzieci – czym jest?

Terapia behawioralna dzieci skupia się na analizie ich zachowania w ściśle określonych sytuacjach. Psychoterapeuta dziecięcy stara się wdrożyć sposób nauki, która jest oparta na przekazywaniu jak największej ilości zachowań adaptacyjnych, które mają na celu prawidłowy rozwój dziecka oraz przystosowanie go do życia w społeczeństwie. Terapia behawioralna dla dzieci jest pomocna w poprawie ich koncentracji oraz rozwoju umiejętności poznawczych czy wzmocnieniu procesu zapamiętywania. Taka terapia dla dzieci jest przede wszystkim skierowana do osób, które zmagają się z autyzmem, zespołem Aspergera, ADHD oraz podopiecznymi, którzy mają trudności w nabywaniu nowych umiejętności oraz nie potrafią prawidłowo się komunikować. Podczas zajęć, ustalany jest indywidualny program pracy z dzieckiem, a także uwaga specjalisty skupia się na najważniejszych kwestiach, które sprawiają najmłodszym najwięcej problemów. Przede wszystkim psycholog stara się odnaleźć źródło problemu, dlatego też warto dostarczyć pełną dokumentację medyczną, jeśli dziecko cierpi na jakąś przypadłość.

Psychoterapia dzieci i młodzieży – gdzie jej szukać?

Nasza nowoczesne platforma jest doskonałym miejscem, aby wykonać pierwszy krok do osiągnięcia postępów w uzyskaniu przez Twoje dziecko równowagi psychicznej. Nasz zespół składa się z wykwalifikowanych ekspertów w swojej dziedzinie. Posiadamy duże doświadczenie i z chęcią pomożemy Ci przebrnąć przez wszystkie trudne chwile. Psychoterapia dla dzieci i młodzieży odbywa się u nas w formie zdalnej, dlatego nie musisz do nas dojeżdżać. Terapia dla dzieci to często jedyne rozwiązanie na niesienie im pomocy. Znajdziesz u nas również takie usługi jak: psycholog dziecięcy online, psychiatra dziecięcy online.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog, psychoterapeuta pracuje
psychoterapeuta/ psychoonkolog
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta
psycholog w pracy
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog, psychoterapeuta pracujący z klientami
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog pracujący z pacjentami
Psycholog
psycholog i psychoterapeuta pracujący z pacjentami
Psychodietetyk/ Psycholog

Sprawdź jak możemy Ci pomóc