FAQ

Znajdź odpowiedź

Psychoterapia prowadzona w trybie online jest tak samo skuteczna, jak ta odbywająca się w gabinecie. Co więcej istnieje szereg badań, które potwierdzają, że konsultacje prowadzone online, w niektórych przypadkach pozwalają uzyskać bardziej satysfakcjonujące wyniki.

Oczywiście nie dziwimy się, że takie pytanie przyszło Ci do głowy, ponieważ w większości przypadków rozpoznania choroby lub jakiegoś problemu dany specjalista musi wykonać szereg badań przy użyciu różnych sprzętów medycznych, jednak w przypadku psychiatry, coacha, psychoterapeuty czy psychodietetyka narzędziem określającym problem jest mowa oraz różne testy psychologiczne, które można wykonać w domowym zaciszu.

O skuteczności terapii, tej odbywającej się zarówno online jak i w gabinecie decyduje przede wszystkim szacunek, wzajemne zaufanie i bardzo dobry kontakt słowny.

Jeżeli odczuwasz stres przed konsultacją, to wiedź, że nie jesteś sam. Większość osób decydujących się na terapię odczuwa napięcie, które czasami paraliżuje ich przed podjęciem pierwszego kroku i rezygnują z zapisania się na wizytę. Ty nie popełnij tego błędu. 

Pamiętaj o tym, że psychoterapeuta ma wieloletnie doświadczenie i bardzo szybko pomoże Ci przełamać bariery i zrzucić z barków napięcie, które Cię ogranicza. Najcześciej obawiamy się tego, co nigdy się nie wydarzy i tworzymy w naszej głowie bardzo pesymistyczne scenariusze, co bardzo ogranicza nasz rozwój. 

Terapia to przede wszystkim praca z emocjami. Rozpoznaj teraz jakie emocje Ci towarzyszą i nie pozwól aby stres zablokował Ci możliwość powrotu do zdrowia, witalności i szczęścia. Zapisz się na konsultację już teraz!

Naszą misją jest dostarczanie pomocy psychologicznej każdej potrzebującej osobie. Jeżeli nie masz jeszcze 18-stu lat, a chcesz podjąć się terapii będzie do tego wymagana zgoda prawnego opiekuna. 

Wiedź jednak, że platformę psychologwnecie.pl tworzą ludzie, którzy do każdego człowieka podchodzą z pełnym szacunkiem i otwartym sercem. 

Jeżeli znajdujesz się w kryzysowym momencie a zdobycie zgody od opiekuna jest niemożliwe, na naszej platformie nikt nie odmówi Ci rozmowy. 

Przed rozpoczęciem spotkania najlepiej upewnić się, że nasze łącze internetowe jest stabilne a kamerka (opcjonalnie) i mikrofon działają bez zakłóceń. 

Najważniejszym aspektem, o jaki możesz zadbać to znalezienie odpowiedniego miejsca, w którym będziesz czuła/ czuł się bezpiecznie i komfortowo. Jeżeli zamieszkujesz z innymi osobami, najlepiej uczestniczyć, gdy nie ma ich w domu lub znaleźć mało uczęszczaną kawiarenkę albo pójść na czas terapii do samochodu. 

Jeżeli boisz się początku rozmowy z terapeutą i nie wiesz, od czego właściwe chciałabyś/ chciałbyś zacząć pomoce może okazać się spisanie tematów do rozmowy (słowa klucze). Nie przejmuj się jednak tym za bardzo, ponieważ nawet jeżeli pojawi się u Ciebie problem z określeniem tematu rozmowy, terapeuta na pewno poprzez odpowiednie pytania i troskę pomoże Ci się otworzyć i swobodnie przejść do pracy nad problemem. 

Na naszej stronie znajdziesz szereg usług specjalistycznych, które skierowane są do różnych odbiorców z różnymi problemami. 

W zakładce usługi znajdziesz opisy, które pomogą Ci wybrać specjalistę odpowiadającego Twoim potrzebom.

Badania na temat psychoterapii online jawią się bardzo pozytywnie i dowodzą skuteczności w radzeniu sobie z takimi problemami jak: Depresja, zaburzenia osobowości, lęki, fobie, stres, traumy, PTSD, zaburzenia odżywiania, nadmierne zamartwianie się i Overthinking oraz wiele innych. 

Na naszej stronie możesz skorzystać z konsultacji ze specjalistą, który pomoże Ci określić z jakim problemem aktualnie się mierzysz. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które jeszcze nigdy nie uczestniczyły w terapii, a które aktualnie znalazły się w kryzysie życiowym i nie potrafią z niego wyjść. 

Platforma psychologwnecie.pl to nie tylko psychoterapeuci, psychiatrzy i psycholodzy. Znajdziesz tu również wsparcie psychodietetyków i coachów, którzy pomogą Ci maksymalnie wykorzystać swój potencjał i osiągnąć założone cele, niezależnie czy będzie to zdrowie, dobrostan psychiczny, kariera zawodowa czy zbudowanie biznesu

Nie trafiłeś(-aś) tutaj przez przypadek. To dobry pierwszy krok, aby rozpocząć walkę o swoje lepsze życie. 

Jeżeli znajdujesz się aktualnie w kryzysowej sytuacji, odczuwasz stres, lęk i ciągłe napięcie to zdecydowanie warto zasięgnąć pomocy specjalisty. 

Nawet jeżeli aktualnie nie czujesz, że zmagasz się z dużym problemem ale chcesz zmienić swój styl życia, wyrobić zdrowe nawyki lub osiągnąć jakiś cel, to na naszej platformie psychologwnecie.pl znajdziesz swoje wsparcie.

Zadaj nam pytanie

Jeżeli nie znalazłaś/eś odpowiedzi, nasz zespół psychologów i terapeutów chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. 

Pomożemy Ci odszukać nową, lepszą drogę życia.

Wybierz psychologa, psychoterapeutę, dietetyka, psychiatrę lub coacha, który pomoże Ci przejść, przez najtrudniejsze zakręty Twojego życia. Niezależnie od celu, do którego dążysz, tutaj znajdziesz swoje wsparcie.

Co oferujemy?

Powróć do swojej najlepszej formy

Profesjonalny, licencjonowany i sprawdzony specjalista, któremu możesz zaufać.

Paulina Kuczab - Dietetyk kliniczny/Psychodietetyk
Agnieszka Kruk - Life & Business Coach
Robert Pinkert - Psycholog
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Zuzanna Kozłowska - Psycholog/Psychoterapeuta

Jeżeli chcesz wejść na Mount Everest potrzebujesz przewodnika, który był już na szczycie kilkanaście razy i dokładnie zna trasę oraz przeszkody, które możesz napotkać w drodze do celu. Wybierając naszych specjalistów masz pewność, że pomogli oni wdrapać się na najwyższe szczyty setkom a nawet tysiącom podróżujących. Zaufaj ekspertom i rozpocznij swoją najważniejszą podróż w życiu.