Psychiatra dziecięcy online, psychiatra dzieci i młodzieży

Obecne czasy wymagają od nas umiejętności szybkiego dopasowania się do różnych sytuacji, które ulegają dynamicznym zmianom. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób nie może sobie samodzielnie poradzić z narastającym stresem i problemami, które potrafią ich niejednokrotnie wpędzić w zagubienie czy poczucie niemocy. Szczególnie zaburzenia psychiczne, takie jak nerwica i depresja stają się coraz częstszym problemem u osób w różnym wieku, w tym u dzieci i młodzieży. Jeśli zauważysz u swojego dziecka niepokojące symptomy, nie bagatelizuj ich. Pierwszym krokiem, jaki powinieneś wykonać, jest umówienie pociechy do specjalisty, ale dokładnie sprawdził, czy nie pojawiło się u dziecka poważne zaburzenie. Psychiatra dziecięcy online, którego znajdziesz na naszej platformie, jest wykwalifikowanym specjalistą, który skupia się na niesieniu pomocy właśnie wśród najmłodszych Pacjentów. Nie zwlekaj, zdrowie Twojego dziecka jest najważniejsze!

Psychiatria dzieci i młodzieży – na co zwracać szczególną uwagę?

Dobry psychiatra dziecięcy potrafi rozpoznać problem, z jakim zmaga się Twoje dziecko już podczas wstępnej konsultacji i po przeprowadzeniu z nim wywiadu. Jednak to rolą rodzica jest wykonanie pierwszego kroku i umówienie swojej pociechy na wizytę online. Psychiatra dziecięcy współpracuje ze wszystkimi dziećmi, niezależnie od ich wieku. Zarówno w przedszkolu, w szkole podstawowej czy w wieku dojrzewania mogą pojawić się różne sygnały, które mogą wskazywać na pojawienie się problemu, z którym samodzielnie rodzic nie będzie w stanie się uporać. Psychiatra dziecięcy online to dobre rozwiązanie, jeżeli zauważysz u swojego dziecka:

 • Nieuzasadnione lęki przed osobami czy sytuacjami, często łączą się one z nadmierną drażliwością;
 • Huśtawki nastrojów – dziecko jest naprzemiennie smutne i wesołe, często widzisz, że jest także rozdrażnione, wybucha;
 • Różnego rodzaju fobie – nawet niewielkie „dziwactwa” mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia Twojego dziecka, dlatego nie powinieneś ich bagatelizować;
 • Trudności w nauce, problemy w szkole, słaba koncentracja;
 • Problemy w kontaktach z rówieśnikami, brak przyjaciół;
 • Zaburzenia rozwoju takie jak ADHD, zespół Aspergera, autyzm;
 • Zaburzenia zachowania, czyli występowanie nieadekwatnych zachowań do wieku dziecka;
 • Nerwica;
 • Zaburzenia snu, moczenie nocne, koszmary;
 • Zachowania buntownicze, które przybierają radykalną formę;
 • Zaburzenia osobowości, nieumiejętność odnalezienia własnej tożsamości, problemy z samooceną;
 • Depresja;
 • Zaburzenia odżywiania, takie jak niedowaga, nadwaga, otyłość;
 • Częste i silne bóle brzucha, głowy, mdłości, biegunka, nagłe osłabnięcia, które nie mają racjonalnych podstaw w stanie zdrowia dziecka.

To jedynie przykładowe zachowania, jakie wskazują na konieczność zgłoszenia się z dzieckiem do specjalisty. Jeżeli jednak nie jesteś pewien, czy Twoja pociecha nie potrzebuje pomocy, skontaktuj się jak najszybciej z nami. Psychiatrzy dziecięcy, którzy z nami współpracują, przeprowadzą z Twoim dzieckiem przez Internet konsultację, która zweryfikuje problem, z którym się zmaga lub go wykluczy. Warto jednak zadbać o to, by zareagować w możliwie jak najkrótszym czasie od pojawienia się niepokojących objawów. Wtedy psychiatra dla dzieci i młodzieży rozpocznie niezwłocznie proces leczenia, a także wdroży odpowiednie leki, które złagodzą niebezpieczne symptomy. 

Psychiatra dziecięcy online – jak wygląda terapia dziecka?

Nasza platforma internetowa pozwala na leczenie całkowicie online. Co to oznacza w praktyce? Wszystkie spotkania z psychiatrą odbywają się przez Internet. W celu rozpoczęcia procesu terapeutycznego, za pośrednictwem formularza kontaktowego lub telefonicznie, umawiasz się na konsultację lekarską w dogodnym dla Ciebie terminie. Pracujemy od poniedziałku do soboty w dogodnych godzinach, ponieważ wiemy, jak ciężko jest zagospodarować sobie odrobinę wolnego czasu, ale w spokoju móc połączyć się ze specjalistą. Psychiatra dziecięcy online przeprowadza pierwszą rozmowę zarówno z Tobą, jak i Twoim dzieckiem, aby móc zebrać jak najwięcej informacji o stanie jego zdrowia. Następnie analizuje jego zachowanie i przedstawia wstępną diagnozę. Konsultacja psychiatryczna dziecka kończy się opracowaniem przez naszych ekspertów właściwej formy terapii oraz – w razie takiej konieczności – przepisaniem dla dziecka odpowiednich leków. Wtedy też psychiatra dziecięcy w porozumieniu z rodzicem ustala terminy kolejnych wizyt, które nie zaburzą harmonogramu codziennych zajęć i obowiązków. Kolejne spotkania to wspólne rozmowy, analiza zachowania, sprawdzanie skuteczności działania środków farmakologicznych oraz doraźna pomoc w problemach, z jakimi przyszło się zmierzyć Twojemu dziecku. Psychiatra dziecięcy online łączy się z rodzicem za pośrednictwem wideorozmowy, pomoc może być także udzielana telefonicznie oraz przy pomocy czatu. Dzięki temu dziecko czuje się komfortowo, jest mu się łatwiej otworzyć, ponieważ przebywa w bezpiecznej dla siebie przestrzeni.

Psychiatra dziecięcy prywatnie online – czym różni się od stacjonarnych wizyt w przychodni?

Sam przebieg leczenia oraz wstępne rozpoznanie jednostki chorobowej w gabinecie stacjonarnym oraz przy pomocy łącza internetowego niczym się od siebie nie różni. Psychiatra dla dzieci każdorazowo przeprowadza z dzieckiem i rodzicem dokładną rozmowę, a później stara się ustalić przyczyny określonego zachowania dziecka i wyeliminować je. Nasza platforma internetowa jest skupiona przede wszystkim na dobru Pacjenta, do każdego z nich podchodzimy w sposób indywidualny. Taką samą uwagę nasi eksperci poświęcają zarówno dorosłym, jak i dzieciom i młodzieży. Chcemy, by każdy czuł się komfortowo, dlatego też prowadzimy wizyty jedynie w formie zdalnej. Dzięki temu dzieci czują się bardziej swobodnie, szczególnie że we współczesnych czasach od najmłodszych lat nie mają one trudności z poruszaniem się w cyberprzestrzeni. Psychiatra dziecięcy może z Tobą rozmawiać niemal w każdym miejscu, dlatego też kolejna wizyta może odbyć się podczas wakacji czy wyjazdu rodzinnego. Psychiatra online jest więc wygodną formą pomocy zarówno dla dziecka, jak i rodzica.

Psychiatra dziecięcy prywatnie – z jakimi dziećmi współpracuje?

Psychiatria dzieci i młodzieży, jak sama nazwa wskazuje, zajmuje się niesieniem pomocy podopiecznym w różnym wieku. Wiadomo, do każdego dziecka należy mieć nieco inne podejście. Psychiatra dla dzieci musi używać prostych słów i sformułowań, a także wprowadzać do procesu leczenia elementy gier i zabaw. Psychiatra młodzieżowy musi z kolei dostosować swój język do rozmówcy, co w rezultacie buduje pewną relację między specjalistą a Pacjentem. Psychiatra dla młodzieży będzie poruszał z Twoim dzieckiem inne tematy, niż w przypadku prowadzenia rozmowy z przedszkolakiem. Nasi specjaliści pomagają wszystkim dzieciom, niezależnie od ich wieku. Dobry psychiatra dla młodzieży musi przede wszystkim zdobyć zaufanie nastolatka, który przeżywa ciężki okres dojrzewania. Psychiatra dzieci i młodzieży, który współpracuje z naszą firmą, posiada wieloletnie doświadczenie w pracy z różnymi Pacjentami, dlatego też możesz mieć pewność, że Twoje dziecko trafiło w dobre ręce. Terapia dla dzieci jest prowadzona przez profesjonalistów.

Sprawdź jak możemy Ci pomóc