Terapia indywidualna online, psychoterapia indywidualna

Psychoterapia indywidualna jest skierowana do wszystkich osób, które zagubiły się w życiu, czują się źle w swoim ciele lub też nie potrafią poradzić sobie z problemami, jakie je spotkały. Nasza platforma współpracuje ze specjalistami, którzy posiadają długoletnie doświadczenie i posiadają szerokie umiejętności, by służyć Ci pomocą. Dla nas najważniejszy jest Pacjent, dlatego dbamy, byś czuł się z nami komfortowo. Terapia indywidualna online nie powinna być niczym wstydliwym. Wręcz przeciwnie, wiele osób nie chce przyznać się przed innymi czy sobą samym, że potrzebują wsparcia i pomocy z zewnątrz. Jeżeli już uświadomiłeś sobie, że chcesz podjąć terapię, to wykonałeś milowy krok ku uzyskaniu harmonii i równowagi życiowej. Psychoterapia indywidualna jest skierowana do wszystkich, niezależnie od wieku czy płci. Nasi eksperci podpowiedzą Ci, w jaki sposób prawidłowo radzić sobie ze stresem i racjonalnie podejmować decyzje.

Terapia lub psychoterapia indywidualna- czym jest?

Terapia lub psychoterapia indywidualna prowadzona jest w 100% online, co zapewnia Ci swobodę w ustalaniu daty i godziny spotkania. Jedno spotkanie terapeutyczne trwa 50 minut a bezpieczeństwo i opiekuńczą atmosferę zapewnia wykwalifikowany psycholog lub psychoterapeuta.

Terapia indywidualna skupia się na problemach, z jakimi zmaga się konkretny człowiek, dlatego nie musisz się obawiać, że będziesz w jakikolwiek sposób oceniany. Psychoterapia online to pierwszy krok do pomocy samemu sobie.

Podczas terapii indywidualnej szczególnie ważne jest nawiązanie bezpiecznej i pełnej zaufania relacji, która pozwoli pracować z problemami ograniczającymi jakość naszego życia. Jeżeli szczególnie obawiasz się pierwszego spotkania, nie musisz się tym przejmować psycholog lub psychoterapeuta dokładnie wie, jak pomóc Ci zrzucić to ograniczenie i przejść do swobodnej rozmowy. Możesz nam zaufać.

Podczas terapii indywidualnej na pierwszych spotkaniach wraz ze specjalistą określicie cel i priorytety prowadzonych konsultacji (niczym się nie przejmuj, wybrany przez Ciebie ekspert przy pomocy odpowiednich pytań pomoże Ci to odkryć), a następnie psycholog lub psychoterapeuta dobierze odpowiednią metodykę, aby zapewnić Ci jak największą jakość pomocy.

Ile może trwać taka psychoterapia? Z doświadczenia wiemy, że jest to bardzo indywidualna kwestia. W niektórych przypadkach wystarczą 4 lub 5 spotkań a w innych nawet kilkadziesiąt. Specjalista, z którym będziesz współpracował/a na pewno będzie Cię o tym informował na bieżąco. 

Problemy natury psychologicznej mogą wymagać współpracy dwóch lub więcej specjalistów w zależności od skali problemu, z którym się zmagamy.  W niektórych przypadkach będziemy korzystać z pomocy psychologa i psychoterapeuty a w innych psychoterapeuty i psychiatry.  Nasze usługi zawsze dostosowujemy indywidualnie do Twoich potrzeb. 

Pamiętaj, że wykonanie pierwszego kroku jest najważniejsze, wcale nie musisz wiedzieć jakiego specjalistę konkretnie wybrać. Rezerwując na naszej stronie konsultację psychologiczną u dowolnego specjalisty, otrzymasz potrzebne wsparcie i zostaniesz właściwie pokierowany. 

Kiedy wybrać terapię lub psychoterapię indywidualną?

Podczas psychoterapii możesz pracować właściwie nad każdym problemem i przeszkodą życiową jaka Cię spotkała. Pamiętaj, że nie musisz dokładnie wiedzieć z jakim problemem się zmagasz, podczas konsultacji nasz specjalista pomoże Ci to odkryć.

Terapia indywidualna to jednostkowe podejście do każdej osoby, która chce skorzystać z naszych usług. Chcemy, by każdy mógł czerpać z niej to, co najlepsze. Ciężko jest określić czas trwania psychoterapii, ponieważ nie ma uniwersalnej metody, która sprawdza się w każdym przypadku. Terapia indywidualna online ma na celu przede wszystkim odnaleźć źródło problemu, a następnie pracować nad nim, w zależności od potrzeb. Chcemy, by osoby, które ukończyły psychoterapię, potrafiły zmienić swoje spojrzenie na niektóre rzeczy, które dzieją się wokół niej. Nie boimy się trudnych tematów, dlatego też tak ważne jest, aby terapia indywidualna opierała się na wzajemnym zaufaniu i szczerości. Psychoterapia indywidualna jest przeprowadzana przez internet, jednak nasza platforma posiada wszelkie zabezpieczenia, które zapewniają, że Twoje dane nie trafią do osób postronnych. Możesz mieć więc pewność, że wszystkie omawiane podczas niej problemy pozostaną tylko znane Tobie oraz Twojemu terapeucie.

Poniżej znajdziesz niektóre obszary, nad którymi zazwyczaj pracuje się podczas psychoterapii indywidualnej. 

Specjalizujemy się w:

 • Depresji
 • Problemach z emocjami (strach, złość, agresja, smutek, wstyd, poczucie winy)
 • Przechodzeniu przez żałobę
 • Problemach w relacjach (rodzinnych, zawodowych, partnerskich)
 • Problemach ze stresem
 • Zaburzeniach odżywiania (bulimia, anoreksja i inne)
 • Trudne doświadczenia w dzieciństwie (m.in. DDA, DDD, wykorzystanie i przemoc seksualna)
 • Traumy związane z jakimś zdarzeniem, utratą bliskiej osoby, wypadkiem, osobistą stratą
 • Uzależnieniach (alkohol, hazard, używki, narkotyki, pornografia i inne)
 • Lęki, fobie, poczucie osamotnienia, zaburzenia funkcjonowania
 • Problemy ze snem
 • Pracoholizm, prokrastynacja (odkładanie wszystkiego na później)
 • Problemy w sferze seksualnej
 • Inne 

Pamiętaj, że wykonanie pierwszego kroku jest najważniejsze, wcale nie musisz wiedzieć jakiego specjalistę konkretnie wybrać. Rezerwując na naszej stronie konsultację psychologiczną u dowolnego specjalisty, otrzymasz potrzebne wsparcie i zostaniesz właściwie pokierowany. Na początku umawiasz się na wizytę konsultacyjną, dzięki której terapeuta ma możliwość zebrania istotnych informacji o Tobie oraz Twoim życiu wtedy też będzie możliwe określenie głównego problemu, który wymaga przepracowania. Terapia indywidualna skupia się na sposobie myślenia oraz postrzegania różnych spraw przez Pacjenta. Dążymy do tego, aby nauczyć Cię radzić z podobnymi problemami w przyszłości, dlatego też taka forma pracy nad sobą owocuje w przyszłości. Jak skorzystać z naszych usług? Psychoterapia indywidualna rozpoczyna się od umówienia przez internet dogodnego terminu wizyty konsultacyjnej. Później wspólnie z terapeutą wyznaczaj kolejne terminy wirtualnych spotkań. Potrzebujesz do nich jedynie stabilnej sieci internetowej oraz laptopa bądź telefonu komórkowego. Psychoterapia indywidualna prowadzona przez naszą platformę odbywa się zdalnie. Możesz więc dołączyć do spotkania niezależnie od miejsca, w którym właśnie się znajdujesz. Dzięki temu nie musisz robić sobie przerw w terapii nawet w momencie urlopu czy wyjazdu służbowego.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog
Marek Smalarz
Psycholog/ psychoterapeuta
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta
psycholog w pracy
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog, psychoterapeuta pracujący z klientami
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog pracujący z pacjentami
Psycholog
psycholog i psychoterapeuta pracujący z pacjentami
Psychodietetyk/ Psycholog

Sprawdź jak możemy Ci pomóc