Terapia systemowa online, psychoterapia systemowa

Obecnie istnieje wiele sposobów na radzenie sobie z problemami, które nas przerastają. Istnieje wiele różnych form terapii, które mogą okazać się skuteczne w odmiennych przypadkach. Gdy zauważasz, że Twoje zdrowie psychiczne podupada, warto zwrócić się o pomoc do specjalisty. Kampanie społeczne oraz inne oddziaływania mediów sprawiają, że coraz częściej decydujemy się na rozmowy z ekspertami, którzy są w stanie w szybki sposób poprawić naszą kondycję psychiczną oraz doprowadzić nas do wymarzonej harmonii. Na naszej platformie dostępnych jest wiele terapii online, które są prowadzone przez cenionych i doświadczonych ekspertów w swojej dziedzinie. Warto skorzystać z ich usług przez internet, ponieważ zapisanie się na wirtualne wizyty to pierwszy krok do troski o własne zdrowie. Psychoterapia systemowa to jeden z rodzajów wsparcia, które oferujemy. Zapoznaj się z pełną ofertą naszych usług.

Czym jest terapia systemowa?

Głównym założeniem tej terapii jest przyjęcie stanowiska, że rodzina jest systemem. Terapia systemowa rodzin przyjmuje, że w rodzinie mogą pojawić się czasowe nieprawidłowości i różne komplikacje. Czasami jest ona także porównywana do działania efektu motyla. W uproszczeniu oznacza to, że jedna sytuacja może spowodować efekt, który na pozór nie jest odczuwalny, jednak rzutuje na sposób zachowywania się całej rodziny.

Terapia systemowa - założenia

Nurt systemowy uznaje więc świat lub rodzinę jako zamknięty układ, w którym każdy z elementów jest ze sobą powiązany i wywołuje na siebie wpływ. Systemowa terapia rodzin przyjmuje, że rodzina jest jedną komórką, na którą oddziałują czynniki zewnętrzne i wewnętrzne. W rezultacie dochodzi w niej do wielu starć, które wpływają na poszczególne relacje między jej członkami. Terapia systemowa ma za zadanie rozwiązywać wszystkie problemy, jakie pojawią się więc w rodzinie.

Na czym polega terapia systemowa rodzin?

Psychoterapia systemowa skupia się na interakcjach, do jakich dochodzi wewnątrz podstawowej komórki, jaką jest rodzina. Z jednej strony dąży się do tego, aby rodzina pozostała w swojej pierwotnej formie, z drugiej jednak, by jej rozwój był dopasowany do panujących warunków. Mimo tego, że żyje płynie swoim tempem, najważniejsze jest zachowanie tradycji i dbanie o to, aby rodzina nie utraciła swojej tożsamości. Wiadomo, że z biegiem lat jedne pokolenia kończą swój żywot i zastępują je kolejne, jednak w tej teorii ważne jest, aby zawsze identyfikować się z założeniami swojej indywidualnej komórki. Terapia systemowa szuka więc źródeł problemów w dzieciństwie i sposobie wychowywania. Jeżeli więc masz problemy z samoakceptacją, psychoterapeuta systemowy przeprowadzi z Tobą dokładny wywiad, w jaki sposób byłeś traktowany przez rodziców jako dziecko. Jeśli odkryje w tym zachowaniu jakieś nieprawidłowości, będzie starał się przepracować ten problem, abyś mógł czuć się dowartościowany. Terapia systemowa stara się więc wyjaśnić daną sytuację, patrząc na osobę przez pryzmat relacji, z jakimi zmierzała się ona w przeszłości. Terapia systemowa indywidualna skupia się natomiast na zmianie postaw oraz zachowań, które dotyczą danej jednostki. Podczas rozmów ze specjalistą, Pacjent przepracowuje sposoby na uporanie się z rzeczami, które oddziałują na niego negatywnie.

Terapia systemowa – wady i zalety

Psychoterapia systemowa zakłada, że to, czego dowie się od Pacjenta o jego przeszłości, jest prawdą. Jest to zarówno jej wadą, jak i zaletą. Jeżeli osoba uczęszczająca na taką terapię skłamie, efekty leczenia nie będą widoczne. Kłamstwo może być także nieświadome. Czasami osoby, które mają różne zaburzenia, mają także skłonność do przesady i koloryzowania faktów, co może mieć istotne znaczenie dla całego przebiegu terapii. Poznaj nasz katalog terapii online i sprawdź, w jaki sposób nasi fachowcy mogą pomóc Ci przez internet. Zaoszczędź czas i pieniądze, a zyskaj zdrowie i dobre samopoczucie. Każda psychoterapia online jest skierowana do wszystkich osób, niezależnie od ich wieku. Jeśli masz jakieś pytania, serdecznie zapraszamy do skontaktowania się z naszym zespołem.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog, psychoterapeuta pracuje
psychoterapeuta/ psychoonkolog
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta
psycholog w pracy
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog, psychoterapeuta pracujący z klientami
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog pracujący z pacjentami
Psycholog
psycholog i psychoterapeuta pracujący z pacjentami
Psychodietetyk/ Psycholog

Sprawdź jak możemy Ci pomóc