Fobia społeczna leczenie online, terapia - jak leczyć fobię społeczną?

Leczenie fobii społecznej w naszej poradni jest naprawdę skuteczne. Jeżeli więc borykasz się z lękiem przed sytuacjami społecznymi albo skrępowanie i obawę przed negatywną oceną, możemy zagwarantować Ci fachową pomoc. Wykorzystujemy sprawdzone metody między innymi psychoterapii poznawczo-behawioralnej, aby pomóc Ci poczuć upragniony spokój w relacjach społecznych. Współpracujemy z wyłącznie wysoce wykwalifikowanymi specjalistami. Jeżeli zatem potrzebny Ci psycholog, fobia społeczna to Twój problem i chcesz skutecznie go zażegnać, doskonale trafiłeś. Skorzystaj z naszej oferty i dołącz do grona naszych pacjentów online.

Fobia społeczna psychoterapia — czym jest to zaburzenie?

Jeżeli dotyczy Cię fobia społeczna, leczenie jest absolutnie niezbędne. Czym jest opisywany problem? To inaczej zaburzenie znane także jako zespół lęku społecznego, które charakteryzuje się wyolbrzymionym i utrzymującym się strachem przed oceną innych osób. Wspomniany strach skutkuje trudnościami w normalnym funkcjonowaniu, prowadząc także do unikania interakcji społecznych i stopniowego wycofywania się z życia społecznego.

Osoby z fobią społeczną doświadczają zakłopotania oraz dyskomfortu w sytuacjach, gdy znajdują się w sytuacjach społecznych, które mogą prowadzić do oceny ze strony innych osób. Leczenie fobii społecznej jest zatem konieczne na przykład wtedy, gdy ludzie źle się czują, z tym że podczas spotkań towarzyskich cała uwaga skupiona jest na nich. W niektórych bowiem przypadkach taka sytuacja jest nieunikniona. Fobia społeczna może prowadzić między innymi do chronicznego stresu związanego szczególnie ze spotkaniami oraz wystąpieniami publicznymi. Może to skutecznie upośledzić wykonywanie wielu czynności zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Dlaczego, gdy dotyczy Cię fobia społeczna, psychoterapia jest niezbędna? Przede wszystkim ze względu na to, że osoby z tym zaburzeniem unikają kontaktu z innymi. Wynika to między innymi z lęku przed odrzuceniem, wyśmianiem oraz krytyką. Niepokojące jest także to, że lęk ten może pojawić się nie tylko przed samym spotkaniem, ale również na długo przed nim. Samo tylko wyobrażenie sobie sytuacji, w której osoba musi zjeść w miejscu publicznym, poruszać się komunikacją miejską lub wystąpić przed publicznością może wywołać paraliż oraz ogromny stres. W sytuacji więc gdy dostrzegasz, że to właśnie Ciebie dotyczy fobia społeczna, terapia grupowa lub terapia indywidualna to najlepsze rozwiązania.

Jak wygląda leczenie fobii społecznej?

Wiesz już, czym jest fobia społeczna. Leczenie tego zaburzenia także jest warte omówienia. Jak leczyć fobię społeczną? To złożony i wymagający indywidualnego podejścia i często wielowymiarowej terapii proces. Za każdym razem przydają się osoby, takie jak: psycholog online oraz psychiatra online. Psychoterapia online natomiast jest niezbędna w trakcie procesu powracania do zdrowia. 

Terapia psychologiczna opiera się między innymi na treningach umiejętności społecznych oraz terapii ekspozycji. Terapia poznawcza oraz CBT skupiają się natomiast na identyfikacji i zmianie negatywnych schematów myślowych, a także reakcji na bodźce społeczne. W sytuacji, gdy dotyczy Cię fobia społeczna, psychoterapia to jednak nie wszystko. 

Farmakoterapia w niektórych przypadkach także okazuje się szczególnie istotna. Zwłaszcza wtedy, gdy objawy są silne. W takich przypadkach wykorzystywane leki to między innymi SSRI (selektywne inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny) oraz moklobemid, wenlafaksyna, a także benzodiazepiny. Za każdym razem w sytuacji, gdy dotyczy Cię fobia społeczna, terapia farmakologiczna powinna być oczywiście koordynowana przez lekarza. Pomimo że jest to zaburzenie o przebiegu przewlekłym, odpowiednie leczenie znacząco złagodzić objawy i jednocześnie poprawić jakość życia pacjenta. Kluczowe jest również, aby osoby, które cierpią z powodu opisanych dolegliwości nie zwlekały ze zwróceniem się o pomoc do specjalistów. Dzięki nim znacznie łatwiej bowiem można poradzić sobie z problemem, takim jak fobia społeczna. Terapia wspomagana odpowiednio dobraną farmakoterapią daje nieocenione wręcz rezultaty.

Fobia społeczna terapia online — dlaczego nasza oferta?

Jeżeli wpisałeś w wyszukiwarce hasło „fobia społeczna terapia online” albo „fobia społeczna jak leczyć” i trafiłeś na nas, z pewnością tego nie pożałujesz. Decydując się na nasze wsparcie przez internet, masz bowiem gwarancję skorzystania z usług ekspertów z dziedziny zdrowia psychicznego. Jeżeli więc dotyczy Cię fobia społeczna, terapia online jest Ci potrzebna i szukasz kogoś doświadczonego, nie mogło być lepiej. 

Do każdego klienta mamy indywidualne podejście. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, że każdy pacjent jest inny i wymaga indywidualnego planu leczenia. W trakcie wizyt online realizujemy różne metody terapii w zależności od tego, czego najbardziej potrzebujesz, aby problemem przestała być fobia społeczna. Leczenie w naszej poradni przez internet jest również przystępne cenowo. Serdecznie zapraszamy zatem do kontaktu z nami w razie jakichkolwiek wątpliwości i do dołączenia do grona naszych pacjentów. Razem zbudujemy Twoje poczucie spokoju.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
Paulina Kuczab - Dietetyk kliniczny/Psychodietetyk
Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk
psycholog w pracy
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog
Psycholog/ Seksuolog
psycholog specjalista psychoterapeuta
Psycholog/ neurobiolog
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta

Sprawdź jak możemy Ci pomóc