Leczenie nerwicy online, terapia nerwicy, psychoterapia nerwica

Leczenie nerwicy w naszej poradni pomaga pacjentom radzić sobie z problemami, które dotykają ich na co dzień. Nasi psychoterapeuci oraz lekarze doskonale zdają sobie sprawę, jak złożone są mechanizmy ludzkiej psychiki. Jednocześnie współpracując z nami, gwarantują najwyższy poziom skuteczności leczenia. Terapia nerwicy w przypadku oferty Psychologwnecie.pl to pierwszy krok do wolności od towarzyszących każdego dnia lęków. Niektórzy nasi pacjenci korzystają wyłącznie z psychoterapii, a jeszcze inni łączą psychoterapię z farmakoterapią. Wszystko pod okiem naszych specjalistów. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty!

Leczenie nerwicy — na czym polega zaburzenie?

Dotyczy Cię diagnoza nerwicy? Warto, abyś miał świadomość, czym charakteryzuje się wspomniana dolegliwość. Przede wszystkim jest to zaburzenie, które cechuje się natrętnymi myślami oraz objawami somatycznymi (fizycznymi). Osoby, które cierpią na nerwicę, są świadome psychicznego źródła swoich objawów. Odczuwają bardzo silny lęk, a on z kolei prowadzi do kolejnych objawów somatycznych. W ten sposób pojawia się coraz więcej strachu i tworzy się cykl, który trudno jest przerwać bez wsparcia psychoterapeuty oraz lekarza.

W takich przypadkach osobą, do której warto się udać jest psychoterapeuta, psychiatra lub psycholog. Nerwica może mieć swoje przyczyny na przykład w traumach, braku zaspokojenia emocjonalnych potrzeb w dzieciństwie, wewnętrznych konfliktach, a także w presji społecznej. Na jej rozwój mogą także wpływać czynniki biologiczne, kulturowe oraz społeczne. Włączyć w to można między innymi osobowość jednostki, wyuczone zachowania, chemię mózgu, a także warunki rodzinne. 

Wiesz już, jakie przyczyny może mieć nerwica. Leczenie dotyczy natomiast między innymi pracy nad jej objawami. Chodzi tutaj na przykład o symptomy somatyczne, takie jak między innymi zaburzenia zmysłów oraz bóle o różnych lokalizacjach. Dodatkowo u wielu osób pojawiają się problemy z funkcjami poznawczymi, takie jak między innymi natrętne myśli oraz różnego rodzaju zaburzenia emocjonalne. Wymienić można w tym przypadku choćby skrajny lęk, fobie, napady paniki oraz depresję. Jeżeli dotyczy Cię nerwica, psychoterapia jest praktycznie koniecznością. W innym bowiem przypadku możesz nie poradzić sobie samodzielnie z doskwierającym problemem.

Nerwica leczenie domowe — czy to możliwe?

Wiele osób wpisuje w wyszukiwarce internetowej hasło „Nerwica jak leczyć”. Terapia nerwicy u doświadczonego i certyfikowanego specjalisty jest najlepszym rozwiązanie. Nerwica lękowa jest bowiem poważnym zaburzeniem, które może mieć różne przyczyny i objawy, co zdecydowanie komplikuje proces leczenia. Często u podstaw nerwicy lękowej leżą czynniki, takie jak między innymi: traumy, niespełnione potrzeby emocjonalne z dzieciństwa, wewnętrzne konflikty oraz presja społeczna. Z tego też powodu nie jest zalecane podejmowanie prób leczenia nerwicy lękowej bez pomocy specjalistów. Co prawda niektóre techniki samopomocy mogą być użyteczne jako uzupełnienie profesjonalnej terapii, to jednak nigdy nie powinny one zastępować leczenia prowadzonego przez psychoterapeutów. 

Psychoterapia online może być całkowicie niestresująca i jednocześnie może odbywać się wtedy, gdy znajdujesz się w swoim domu. Tylko w tym sensie, gdy dotyczy Cię nerwica, leczenie domowe ma sens. Praca z terapeutą przez internet pozwala bowiem pokonywać milowe kroki na drodze osobistego rozwoju.

Jak wygląda terapia nerwicy?

W sytuacji, gdy dotyczy Cię nerwica, leczenie powinno zatem polegać na stałym i częstym kontakcie ze specjalistą. Dzięki niemu możliwe jest zrozumienie źródeł lęku, a także nauka radzenia sobie z nim. Terapeuta edukuje pacjenta na temat między innymi mechanizmów stanów lękowych, a także pomaga w identyfikacji sytuacji, które wywołują lęk. Bardzo ważnym aspektem prowadzonych terapii jest również stopniowe pokonywanie trudności poprzez angażowanie się w działania, których wcześniej pacjent unikał. Chodzi tutaj między innymi o tak zwaną ekspozycję społeczną. Jeżeli więc Twoim problemem jest nerwica, leczenie w domu nie jest dobrym rozwiązaniem, a zamiast niego powinieneś wybrać na przykład psychoterapię indywidualną. W jej trakcie pacjent spotyka się z terapeutą i w zależności od obranego nurtu omawia bieżące sytuacje z życia bądź też analizuje zdarzenia, które mogły mieć wpływ na pojawienie się objawów.

W niektórych przypadkach psycholog online i psychoterapia online to nie wszystko. Konieczna jest również farmakoterapia. Wtedy odpowiednie medykamenty może zapisać Ci nasz psychiatra online. Współpraca psychoterapeuty lub psychologa z psychiatrą odgrywa istotną rolę dla pacjenta. Oczywiście nie zawsze jest to potrzebne. W wielu przypadkach leczenie nerwicy polega wyłącznie na uczestnictwie w psychoterapii.

Ile trwa leczenie nerwicy?

Postanowiłeś już, że Twoim celem jest psychoterapia. Nerwica musi zostać dzięki niej przezwyciężona. Rodzi się jednak pytanie, jak długo to potrwa, czyli ile trwa leczenie nerwicy. Czas potrzebny na wyleczenie zależy od wielu czynników. We współpracy z doświadczonym specjalistą będzie to jednak znacznie krótszy okres niż w sytuacji, gdy decydujesz się na domowe leczenie nerwicy. 

Wiele zależy na przykład od tego, w jakim wieku oraz stanie psychicznym są osoby, którym doskwierają objawy. Leczenie nerwicy u dzieci i dorosłych może potrwać od kilku tygodni do kilkunastu miesięcy. W bardzo poważnych przypadkach terapia może natomiast potrwać zdecydowanie dłużej. To, jak długo potrwa leczenie, zależy również w dużej mierze od:

  • indywidualnych cech pacjenta,
  • przyczyn zaburzenia,
  • szybkości zdiagnozowania problemu,
  • obecności innych chorób,
  • kontekstu życia codziennego pacjenta.

Jeżeli Twoim problemem jest nerwica, terapia online już się rozpoczęła i masz stały kontakt ze specjalistą, możesz również zapytać go o rokowania dotyczące okresu leczenia. Pamiętaj przy tym, że wsparcie udzielane przez internet nie różni się pod względem skuteczności od terapii, która jest realizowana osobiście.

Psycholog nerwica — dlaczego nasza oferta?

Jak zatem widzisz, w sytuacji gdy doskwiera Ci nerwica, diagnoza wcale nie musi być taka straszna. Korzystając bowiem z usług odpowiednich specjalistów, poradzisz sobie z problemem, jakim jest nerwica. Psychoterapia realizowana przez naszą poradnię przede wszystkim zawsze polega na współpracy z profesjonalnymi i wysoce wykwalifikowanymi specjalistami. Dzięki temu możliwe jest więc leczenie nerwicy bez leków.

Warto nam zaufać także z tego powodu, że leczenie nie kosztuje u nas sporo. Jeżeli interesuje Cię psychoterapia, nerwica jest Twoim problemem i nie chcesz obciążać mocno swojego budżetu, doskonale trafiłeś. Podsumowując, jeśli potrzebna jest Ci psychoterapia, nerwica jest Twoim problemem i szukasz skutecznych specjalistów, Psychologwnecie.pl to najlepsze możliwe miejsce. Jeżeli masz dodatkowe pytania, koniecznie skonsultuj się z nami. Udzielimy Ci wtedy szczegółowych informacji. Powierz leczenie swojej nerwicy ekspertom. Postaw na nasze usługi!

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog
Psycholog/ psychoterapeuta
psycholog w pracy
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog w pracy
Terapeuta uzależnień
psycholog specjalista psychoterapeuta
Psycholog/ neurobiolog
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta

Sprawdź jak możemy Ci pomóc