Terapia DDA online, psychoterapia dorosłych dzieci alkoholików, leczenie DDA

Terapia DDA pozwala zrozumieć swoją przeszłość. Za sprawą tego działania możliwe jest podniesienie jakości życia u osób, które zmagają się ze skutkami dorastania w rodzinie z problemem alkoholowym. W sytuacji, gdy dotyczy Cię syndrom DDA, terapia prowadzona przez profesjonalistów jest absolutnie niezbędna. Terapia dla dorosłych dzieci alkoholików online na Psychologwnecie.pl to doskonałe miejsce na przepracowanie traum oraz przywrócenie radości do swojego życia. Pamiętaj o tym, że dla DDA terapia grupowa oraz indywidualna przynoszą świetne rezultaty, gdy współpracujesz z wykwalifikowanymi specjalistami. Takich właśnie zatrudniamy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami na temat tego, Czym jest DDA, leczenie dla DDA oraz dlaczego warto skorzystać z naszej oferty.

Terapia DDA — co to jest?

Terapia dla DDA, czyli dorosłych dzieci alkoholików to forma wsparcia oraz leczenia psychologicznego skoncentrowanego na problemach osób dorosłych wychowanych w rodzinach z problemem alkoholowym. Terapeuta DDA to osoba, która prowadzi terapię polegającą nad konfrontacji oraz pracy nad traumatycznymi przeżyciami z dzieciństwa. W ramach tejże terapii pacjenci uczą się rozumieć przyczyny trudności, z jakimi borykają się w dorosłym życiu oraz zmieniać negatywne i nierealistyczne schematy na zdrowe sposoby przeżywania, a także reagowania. 

Psychoterapia DDA jest procesem wieloletnim, złożonym oraz trudnym. Pomaga ona pacjentom odzyskać kontrolę nad życiem i jednocześnie nadać mu pozytywny kierunek. Grupowa terapia DDA często obejmuje elementy terapii indywidualnej, a także grupowej oraz grup wsparcia. DDA jest bowiem specyficznym problemem, który wymaga specjalistycznego podejścia. Z tego też powodu terapeuci pracujący z DDA mają także doświadczenie w pracy z uzależnieniami, traumą oraz zespołem stresu pourazowego. Przekonaj się sam, jak wygląda terapia uzależnień i poczytaj więcej informacji na jej temat. 

DDA — terapia grupowa oraz indywidualna polega także na pracy nad współwystępującymi problemami. Chodzi tutaj między innymi o dolegliwości, takie jak:

 • depresja,
 • zaburzenia lękowe,
 • zaburzenia odżywiania,
 • problemy z nawiązywaniem oraz utrzymaniem głębokiej relacji.

Z tego też powodu dla DDA terapia jest wieloaspektowa. Polega między innymi na nauce zdrowych mechanizmów radzenia sobie z trudnościami, a także na rozwijaniu umiejętności komunikacyjnych i asertywności. 


Psychoterapia dorosłych dzieci alkoholików musi być dostosowana do indywidualnych potrzeb tych osób. Z tego też powodu nasz psychiatra online, psycholog online oraz cała psychoterapia to usługi nastawione na w pełni zaangażowaną pracę z każdym pacjentem. Możesz być więc pewien, że Twoje problemy zostaną w pełni przepracowane, a Ty nabierzesz radości w swoim życiu. Skuteczność terapii prowadzonej przez internet absolutnie nie jest mniejsza od tej, którą prowadzi się stacjonarnie.

DDA terapia — etapy

Terapia dla osób z syndromem DDA online składa się z następujących etapów:

 • etap 1: zrozumienie wpływu trudnego dzieciństwa. Pierwszy etap polega zatem na uświadomieniu uczestnikowi terapii, jak duże piętno na jego obecnym życiu odcisnęło trudne dzieciństwo. Zrozumienie roli konkretnych doświadczeń z przeszłości w kształtowaniu osobowości oraz obecnych relacjach z innymi ludźmi i przekonaniach na ich temat jest kluczowe. Grupa terapeutyczna odgrywa w tym przypadku bardzo ważną rolę. Daje bowiem wszystkim uczestnikom poczucie wspólnoty oraz zrozumienia.
 • etap 2: terapia DDA polega w tej fazie na zamknięciu wydarzeń z przeszłości. Chodzi zatem o to, aby odgrodzić je od obecnego życia. Wymaga to zrozumienia istoty problemów z przeszłości, a także uporania się z nimi. Następnie poszukiwane są nowe rozwiązania, które uwzględniają tylko obecny etap w życiu. Osoba, która poddaje się terapii, musi zatem nauczyć się pozytywnie postrzegać siebie, a także wierzyć w swoje możliwości oraz niezależność. Leczenie DDA polega zatem na tym, aby zmienić zarówno sposób myślenia, jak i przeżywania.
 • etap 3: terapia DDA na trzecim etapie polega na planowaniu oraz wprowadzaniu zmian. Skupia się zatem między innymi na określaniu, czego potrzebuje pacjent, a także czego dotychczas nauczył się w trakcie terapii. Terapia indywidualna oraz terapia grupowa DDA polega wtedy na sprawdzeniu, czy rady otrzymane od psychoterapeuty oraz uczestników sprawdzają się w rzeczywistości. Chodzi również o zweryfikowanie, czy powstałe plany są dobre dla pacjenta. Jeżeli uczestnik terapii poczuje się zmotywowany do wprowadzania dalszych zmian w swoim życiu, kontynuuje proces. W innym natomiast przypadku szuka dla siebie innych rozwiązań. Terapia DDA online realizowana przez nas daje jednak w zdecydowanej większości przypadków satysfakcjonujące rezultaty. 

Wiesz już, z jakich etapów składa się psychoterapia DDA. Przekonaj się zatem również czy jest naprawdę skuteczna.

Czy psychoterapia DDA jest skuteczna?

Jeżeli dotyczy Cię syndrom DDA, leczenie jest praktycznie koniecznością. W innym przypadku możesz mieć bowiem problem z odczuwania satysfakcji z życia codziennego. Terapia dla dzieci alkoholików jest uznawana za skuteczną i potwierdzają to badania. Nie ma znaczenia w tym przypadku, że odbywa się ona online, czyli przez internet. 

Psycholog DDA, psychoterapeuta, a także psychiatra to wysoce wyspecjalizowane osoby, które pomagają Ci zrozumieć emocje, a także starać się wprowadzić otrzymane wskazówki do swojego życia. Zauważa się znaczące zmiany u osób z DDA. Terapia online sprawia bowiem, że ludzie:

 • czują większe zadowolenie z życia,
 • zaczynają dostrzegać sens swojej egzystencji,
 • zyskują wiarę w siebie,
 • osiągają stabilność emocjonalną,
 • mają więcej optymizmu,
 • żyją według własnych reguł.

Bardzo często wiąże się to z zerwaniem toksycznych związków oraz inwestowaniem w siebie. Jeżeli więc wcześniej uczestnicy borykali się z objawami psychosomatycznymi, to po leczeniu zwykle przestają one występować. 

Poradnia DDA to miejsce, w którym pełne wyleczenie” występuje zwykle dopiero po około dwóch latach od zakończenia terapii. Wtedy bowiem nastawienie do życia oraz do siebie staje się zupełnie inne niż przed leczeniem. Terapia DDA przez internet wymaga oczywiście, aby pacjent był w pełni zaangażowany w proces leczenia. Tylko wtedy bowiem można być pewnym, że praca przyniesie oczekiwane rezultaty. 

Pamiętaj przy okazji o tym, że terapia uzależnień i terapia przeznaczona dla osób z syndromem DDA nie są tym samym. Pomimo że tematyka jest dość podobna, nie każda osoba DDA jest również uzależniona lub współuzależniona. Psychoterapia online jest jednak potrzebna zarówno dla osób z uzależnieniem, jak i dla DDA. Na szczęście nasz wyspecjalizowany psycholog i psychiatra mają bardzo duże doświadczenie. Z tego też powodu możesz być pewien, że proces leczenia przyniesie oczekiwane rezultaty.

Terapia DDA — dziecko alkoholika a związki

Terapia online w przypadku naszej oferty ma ogromne znaczenie także dla tych osób, które mają problemy w związkach. Wielu ludzi pochodzących z rodzin z problemem alkoholowym ma bowiem trudności z nawiązaniem głębokich i zdrowych relacji. Trudności ze stworzeniem zdrowych związków wynikają z przeżyć z okresu dzieciństwa. Wywarły one bowiem spory wpływ na poczucie własnej wartości, zdolność komunikacji, a także podejście do relacji interpersonalnych. 

Dzieci alkoholików nierzadko przyjmują w relacjach obronną postawę. W związku z tym wykazują jednocześnie wysoki poziom samokrytycyzmu. Postrzeganie siebie w negatywnym świetle bardzo źle przekłada się na sposób, w jaki utrzymują relacje z innymi. Takie osoby często obarczają się winą za wszelkie niedoskonałości, a także niepowodzenia. W wyniku tego unikają konfliktów, co może prowadzić do niezdrowego stłumienia emocji oraz potrzeb.

Niskie poczucie własnej wartości sprawia, że osoby z syndromem DDA mają problem z artykułowaniem i realizowaniem swoich potrzeb. Przyjmowanie podporządkowanej roli daje przewagę innym, a także ogranicza zdolność do tworzenia równorzędnych oraz zdrowych związków.

Terapia dla dorosłych dzieci alkoholików — dlaczego nasza oferta?

Wiesz już, czym jest terapia DDA, na czym polega i czy jest skuteczna. Masz również świadomość, że leczenie z wykorzystaniem internetu może być równie skuteczne, jak stacjonarne. Z naszej oferty warto skorzystać, natomiast dlatego, że gwarantujemy Ci:

 • specjalistyczne i indywidualne podejście,
 • bezpieczne i wspierające środowisko,
 • atrakcyjne ceny.

Wszystkie osoby odpowiedzialne za prowadzenie psychoterapii dla osób z syndromem DDA to doświadczeni w tej dziedzinie eksperci. Indywidualne podejście gwarantuje natomiast, że weźmiemy pod uwagę potrzeby, z którymi się do nas zwracasz. Jeżeli interesuje Cię terapia DDA, cena nie obciąży zbyt mocno Twojego budżetu. W związku z tym nie musisz przejmować się ekonomicznym aspektem przywracania swojego zdrowia psychicznego. Serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami, a także do rejestrowania się na wizyty.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog w pracy
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog w pracy
terapeuta DDA/DDD

Sprawdź jak możemy Ci pomóc