Terapia uzależnień online | Leczenie uzależnień od alkoholu, narkotyków, hazardu | Terapeuta od uzależnień online

Terapia uzależnień pozwoli Ci na dokonanie trwałych zmian w Twoim życiu. Wsparcie, które gwarantujemy przez internet opiera się na wykorzystaniu sprawdzonych na całym świecie technik pracy z osobami uzależnionymi oraz współuzależnionymi. Każdy nasz psychoterapeuta uzależnień to specjalista o sporym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach. Dzięki temu możesz być spokojny o to, czy terapia od uzależnień przyniesie oczekiwane rezultaty. Wybierz wolność od nałogu i postaw na sprawdzoną ofertę certyfikowanych specjalistów. Terapia dla alkoholików online to tylko część naszych możliwości.

Czym jest terapia uzależnień?

Terapia uzależnień to leczenie skierowane do osób, które mają problem z prawidłowym funkcjonowaniem w środowisku zawodowym, rodzinie, a także w ogólnie pojętym życiu społecznym. Dla przykładu terapia uzależnień alkoholowych pozwala na odstawienie używki i holistyczną zmianę podejścia do swojego życia.

Psychoterapia uzależnień to proces, którego celem jest wsparcie w nauce zdrowych strategii radzenia sobie. Chodzi tutaj między innymi o zastąpienie negatywnych zachowań związanych z uzależnieniem. Bardzo często osoba, która jest uzależniona, nie jest świadoma przyczyn tego problemu. W momencie, gdy pozna te przyczyny i jednocześnie będzie w stanie zidentyfikować je w swoim życiu, będzie mogła rozwijać zdrowe nawyki. Nauczy się także innego podejścia do relacji międzyludzkich oraz unikania sytuacji, które mogą prowadzić do nawrotu choroby. 

Terapia leczenia uzależnień bardzo często idzie w parze z farmakoterapią. Nie jest to jednak regułą. Leki, które są zapisywane przez lekarza psychiatrę, pomagają dodatkowo złagodzić objawy odstawienia i zmniejszyć pragnienie substancji bądź też konkretnego zachowania. Terapia uzależnień prywatnie podobnie jak w przypadku leczenia w ramach funduszu jest procesem długotrwałym. W przypadku skorzystania z naszej oferty masz jednak pewność, że praca nad sobą przyniesie Ci spodziewane rezultaty. Zatrudniamy bowiem wyłącznie certyfikowanych specjalistów, którzy wieloaspektowo wspierają w procesie wychodzenia z nałogu. 

Leczenie uzależnień od alkoholu

Leczenie uzależnień w przypadku alkoholu rozpoczyna się oczywiście od przerwania ciągu picia. Nie ma tutaj znaczenia, czy jest to indywidualna terapia alkoholowa, czy też psychoterapia grupowa. Abstynencja jest warunkiem absolutnie niezbędnym do tego, aby możliwe było dalsze leczenie. Tego typu terapia może polegać na korzystaniu z różnych programów terapeutycznych. Diagnozę uzależnienia od alkoholu dokonują na samym początku specjaliści terapii uzależnień. 

Po diagnozie osoba uzależniona od alkoholu nierzadko przechodzi etap detoksykacji. Jest on jednocześnie kluczowy i bardzo trudny do przebycia. W tym czasie mogą pojawiać się objawy odstawienia, takie jak między innymi: drżenie, niepokój, pocenie się, a nawet majaczenia alkoholowe. W niektórych przypadkach konieczna jest hospitalizacja. Warunki szpitalne pozwalają bowiem wtedy na zapewnienie pełnego bezpieczeństwa. Terapeuta od uzależnień wykonuje natomiast pracę, która jest konieczne już po etapie detoksykacji. Szeroki zakres interwencji może obejmować między innymi terapię indywidualną, terapię grupową oraz rodzinną. 

Nasi specjaliści doskonale zdają sobie sprawę z tego, że nie ma jednej najlepszej metody leczenia uzależnienia od alkoholu. Każdy człowiek jest bowiem inny i to, co działa u jednej osoby, niekoniecznie sprawdzi się u drugiej. Właściwe leczenie musi być indywidualnie dostosowane do potrzeb pacjenta i uwzględniać unikalne okoliczności.

Leczenie uzależnień od hazardu

Gry hazardowe są niesamowicie niebezpieczne. Na samym początku wydają się oczywiście jedynie rozrywką. Dla przykładu wizyta w kasynie może sprawiać wrażenie świetnego sposobu na nudę. Z kolei gra w karty bądź też gra online u bukmachera daje możliwość przeżycia dreszczy emocji. Podobnie również cena zdrapek wydaje się stosunkowo niewielka, gdyż każda z nich kosztuje zaledwie kilka złotych. Ryzyko związane z grą jest jednak naprawdę spore. Bardzo łatwo można się bowiem uzależnić. Skutkiem takiego problemu są między innymi długi, rozpad rodziny, a także problemy z wierzycielami, a nawet samobójstwo.

Aby zrozumieć, na czym polega terapia uzależnień od hazardu, trzeba pojąć, w jaki sposób rozwija się uzależnienie. Na rozwój tego problemu składają się bowiem czynniki, takie jak na przykład: zaburzenia w samoocenie, silne stany pobudzenia, które pojawiają się w nieregularnych odstępach czasu, a także problemy w relacjach międzyludzkich. Terapeuta uzależnień w trakcie leczenia może pracować w związku z tym między innymi nad samooceną osoby zdiagnozowanej jako uzależniona. Osoby z niskim poczuciem własnej wartości bardzo często mają zaburzenia, które pochodzą jeszcze z dzieciństwa. Wygrana dużych pieniędzy może oznaczać dla nich poczucie, że są wyjątkowi. Motywacją do uprawiania hazardu może być dla wielu osób także chęć rozrywki i przerwania nudy. Bardzo szybko taki nałóg wkrada się w życie człowieka i niestety rzutuje na inne sfery jego funkcjonowania. 

Terapia uzależnień online polega w tym przypadku nie tylko na porzuceniu gry za pieniądze, ale również na dosięgnięciu tego problemu. Tylko przepracowując w trakcie sesji terapeutycznych źródła nałogu możliwe jest bowiem trwałe poprawienie jakości funkcjonowania. 

Patologiczny hazard został sklasyfikowany jako zaburzenie psychiczne już w roku 1980 zgodnie z amerykańską klasyfikacją DSM-III. Aktualnie stosuje się jednak kryteria diagnostyczne DSM-IV z roku 1994. Leczenie uzależnień od hazardu może być w Twoim przypadku konieczne jeśli:

  • mocno się na nim koncentrujesz (poszukujesz kolejnych sposobów na pozyskiwanie gotówki, opracowujesz strategie gry itp.),
  • wciąż próbujesz skończyć z hazardem, mimo że poprzednie próby nie przyniosły Ci oczekiwanych rezultatów,
  • obstawiasz coraz wyższe stawki,
  • spędzasz coraz więcej czasu na grze,
  • drażnią Cię próby zakończenia przygody z hazardem,
  • zdarza Ci się grać po to, aby się odegrać,
  • traktujesz grę jako sposób na rozwiązanie życiowych problemów,
  • okłamujesz bliskich, aby nie odkryli oni wysokości obstawianych stawek, a także częstotliwości gry,
  • stawiasz hazard wyżej niż swoje obowiązki (zawodowe lub rodzinne),
  • pożyczasz pieniądze, aby móc grać.

Prywatne leczenie uzależnień jest Ci niezbędne, jeśli chcesz zażegnać swoje problemy i wrócić do normalnego funkcjonowania. Pamiętaj o tym, że im szybciej osoba, która jest uzależniona od hazardu, poszuka pomocy, tym mniej drastyczne będą skutki nałogowej gry. Grupowa lub indywidualna terapia uzależnień ma sens tylko wtedy, gdy hazardzista sam przed sobą przyzna, że jest chory. 

Leczenie uzależnień od narkotyków

Zażywanie narkotyków zawsze prowadzi do silnego uzależnienia, które cechuje się odczuwaniem przez osobę uzależnioną silnej potrzeby wprowadzenia do organizmu określonej substancji. Co prawda niektóre osoby nie uzależniają się od razu, jednak wiele z osób mających problem z substancjami odurzającymi wpada w nałóg już przy pierwszym kontakcie z narkotykiem. 

Leczenie uzależnień od narkotyków jest konieczne w sytuacji, gdy odczuwasz silną potrzebę zażycia danej substancji, aby osiągnąć pożądany poziom funkcjonowania. Osoby uzależnione, które nie podejmą terapii, zaczynają bardzo szybko zaniedbywać praktycznie wszystkie swoje obowiązki. Tracą również zainteresowania oraz wartości, którymi były do tej pory zainteresowane. Postępujący nałóg oznacza natomiast przyjęcie przez narkomanów postawy zobojętnienia oraz apatii. 

Terapia narkotykowa online to proces, który obejmuje kluczowe etapy, takie jak detoksykacja oraz utrzymanie trzeźwości. Za każdym razem leczenie musi być dostosowane do indywidualnych potrzeb osoby uzależnionej. Powinno również uwzględniać ewentualne współistniejące problemy zdrowia psychicznego. Na szczęście zatrudnieni przez nas specjaliści to certyfikowani eksperci, którzy od wielu lat zajmują się prowadzeniem leczenia osób z problemem uzależnienia od narkotyków. Za każdym razem dobierają zatem odpowiednie metody pracy.

Terapia uzależnień od gier komputerowych

Rozwój nowoczesnych technologii sprzyja powstawaniu uzależnień, których jeszcze kilkanaście lub kilkadziesiąt lat temu nie było. Chodzi tutaj na przykład o uzależnienie od gier komputerowych. Terapia uzależnień od gier komputerowych jest Ci potrzebna w sytuacji, gdy czujesz, że tracisz nad kontrolę nad tym, ile czasu spędzasz na rozgrywce online. 

Gry komputerowe są oczywiście wartościową rozrywką, ale w niektórych sytuacjach korzystanie z nich może wymykać się spod kontroli. W takich przypadkach wymagane jest wsparcie specjalisty. Terapia uzależnienia od gier komputerowych realizowana online jest potrzebna w sytuacji, gdy pojawia się w Tobie silne i trudne do opanowania pragnienie spędzania czasu przed ekranem komputera. Częstym objawem sytuacji, w której konieczne jest skorzystanie ze wsparcia psychoterapeuty, jest zaniedbywanie obowiązków oraz relacji społecznych.

Uzależnienie od gier komputerowych należy do grona uzależnień behawioralnych. Tego rodzaju nałogi związane są z przymusowym powtarzaniem określonych czynności po to, aby osiągnąć pożądany stan emocjonalny. W żaden sposób nie są związane z działaniem pochodzących z zewnątrz substancji chemicznych. W tym przypadku skok dopaminy w górę wynika z wykonywanej czynności, która jest przedmiotem nałogu. 

Terapeuta uzależnień w tym przypadku prowadzi na przykład terapię poznawczo-behawioralną. Jej celem jest zmiana wzorców zachowań, a także sposobu korzystania z komputera. Chodzi między innymi o stawianie granic, które dotyczą czasu spędzanego przed ekranem monitora. Osoba, która jest uzależniona i pracuje nad sobą w terapii, ma bardzo często opracowany plan dnia, który pozwala jej odwrócić uwagę od gier komputerowych. Takie rozwiązane pozwala również zapobiec izolowaniu się od otoczenia. Przebieg terapii mocno różni się w zależności od przypadku. Za każdym jednak razem specjaliści pracują z pacjentami nie tylko nad zmianą zachowań. Skupiają się bowiem także na przyczynach powstania uzależnienia. Kompleksowe podejście do procesu zdrowienia odgrywa bardzo istotną rolę w trwałości uzyskanych rezultatów. 

Psychoterapia uzależnień online — czy jest skuteczna?

Terapia uzależnień od alkoholu lub innych substancji albo zachowań, która odbywa się online, jest równie skuteczna jak stacjonarne wizyty. W trakcie wideokonferencji możliwe jest bowiem zapoznanie się z pełną historią pacjenta i jego aktualnym stanem psychicznym. Jednocześnie obecne dzisiaj możliwości pozwalają na przeprowadzenie rozmowy w bardzo wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Terapia uzależnień online ma jeszcze tę zaletę, że osoby, które korzystają ze wsparcia, nie muszą wychodzić ze swoich domów. Komfort i wygoda pacjenta wynika zatem z tego, że pacjent nie musi stresować się dotarciem do gabinetu na wyznaczoną godzinę. To również świetne rozwiązanie dla osób, które mają zmienny grafik w pracy i każda minuta jest dla nich ważna.

Jak zatem widzisz, terapia uzależnienia od alkoholu daje możliwość uzyskania głębokiego wglądu w swój nałóg i zmianę zachowań na pożądane. Terapia alkoholowa przez internet bądź też terapia, która pozwala poradzić sobie z innym nałogiem i odbywa się online, jest niewątpliwie przełomem w dostępności, a także skuteczności wsparcia psychologicznego. Wysoki poziom skuteczności psychologa online sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz większa liczba osób w naszym kraju. Psychoterapeuta od uzależnień alkoholowych może więc z powodzeniem pracować przez internet, a terapia uzależnienia od alkoholu online to w niektórych przypadkach najlepsze możliwe rozwiązanie.

Terapia uzależnień — nasi specjaliści

Możesz być pewien, że decydując się na usługi naszej poradni, będziesz mógł skorzystać ze wsparcia wyłącznie doświadczonych specjalistów. Terapia dla alkoholika online oznacza możliwość skorzystania z nowoczesnych technik pracy, które sprawdzają się w wielu krajach świata. Leczenie uzależnień od alkoholu z certyfikowanymi specjalistami pozwala szybko zobaczyć rezultaty pracy nad sobą. Kolejnym argumentem, który przemawia za skorzystaniem z oferty naszych specjalistów, jest fakt, że są to osoby, które podchodzą do swojej pracy z pasją. Przekonaj się sam i sprawdź na naszej stronie internetowej, z usług których dokładnie specjalistów możesz skorzystać. Terapia alkoholowa online to tylko część specjalizacji naszych terapeutów.

Terapeuta uzależnień — cennik

Jeżeli interesuje Cię terapia uzależnień online, cena z pewnością może odgrywać ważną rolę. Tym bardziej że leczenie nie polega na skorzystaniu z jednorazowej wizyty, a na regularnych spotkaniach ze specjalistą. Koszt wizyt jest przystępny, gdyż wiemy jak ważna dla każdej osoby jest maksymalna dostępność wsparcia. Możemy Ci zagwarantować, że nasze ceny są bardzo atrakcyjne w porównaniu do pozostałych poradni dostępnych online. Jeżeli więc interesuje Cię terapia uzależnień, cennik ma dla Ciebie znaczenie i szukasz czegoś, co nie obciąży mocno Twojego domowego budżetu, doskonale trafiłeś. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać oferowane przez nas leczenie uzależnień. Psychoterapia uzależnień online nieprzypadkowo cieszy się u nas tak dużym powodzeniem.

Leczenie uzależnień — dlaczego warto nas wybrać?

Leczenie uzależnień od alkoholu lub innych używek albo leczenie behawioralnych uzależnień musi odbywać się w sprawdzonym miejscu. Tylko wtedy bowiem można być pewnym, że przyniesie ono oczekiwane rezultaty. Na szczęście każdy terapeuta od uzależnień alkoholowych oraz wszelkich pozostałych jest doświadczonym profesjonalistą. Zatrudniamy bowiem specjalistów, którzy mają za sobą wiele lat pracy przy leczeniu różnych form uzależnień. Zatrudnieni przez nas eksperci uczestniczą regularnie w szkoleniach oraz warsztatach, dzięki którym możliwe jest skorzystanie z najnowszych metod terapeutycznych. 

Terapia AA online cechuje się również indywidualnym podejściem. Terapia dla uzależnionych od alkoholu uwzględnia zatem indywidualne cechy każdej osoby. Nasi specjaliści tworzą spersonalizowane plany, dzięki którym możliwe jest dostosowanie leczenia do potrzeb oraz celów konkretnych pacjentów. 

Terapia dla współuzależnionych online oraz terapia dla osób uzależnionych odbywa się za każdym razem w pełnej dyskrecji. Nasi pacjenci mają zatem pełną gwarancję poufności rozmów. Ich dane są natomiast chronione.

Psychoterapia uzależnień online jest bardzo opłacalna także ze względu na jej atrakcyjną cenę. Nie mamy absolutnie żadnych ukrytych kosztów, a jednocześnie ceny pojedynczych sesji są bardzo atrakcyjne. Wystarczy, że wpiszesz w Google „terapia alkoholowa online cena”, a przekonasz się, jak dobrze wypadamy na tle konkurencyjnych poradni. Jeżeli więc interesuje Cię terapia alkoholowa online i planujesz długoterminowe leczenie, nie musisz obawiać się wysokich kosztów. 


Pamiętaj także o pozytywnych recenzjach na temat naszych usług. Nasza terapia uzależnień online opinie i rekomendacje zbiera dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom. Nie ma znaczenia w tym przypadku, czy jest to terapia AA online, czy też terapia, w której ludzie leczą swoje uzależnienie od innych środków odurzających lub konkretnych zachowań. Nasza terapia uzależnienia od alkoholu online, a także terapia leczenia pozostałych nałogów jest bowiem za każdym razem bardzo profesjonalna i skuteczna. Przekonaj się również, na czym polega nasza psychoterapia online. Serdecznie zapraszamy zatem do skorzystania z naszej oferty.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
terapeuta uzależnień
psycholog w pracy
terapeuta uzależnień

Sprawdź jak możemy Ci pomóc