Test na zaburzenia odżywiania

Sprawdź czy zmagasz się z Zaburzeniami odżywiania

Zaburzenia odżywiania to poważne choroby psychiczne, które wpływają na sposób jedzenia i zachowań związanych z jedzeniem.

Wśród najbardziej znanych zaburzeń odżywiania znajdują się anoreksja nervosa, bulimia nervosa i zaburzenie jedzenia kompulsywnego. Osoby cierpiące na anoreksję ograniczają spożycie kalorii, mają obsesję na punkcie wagi i wykazują niezdolność do utrzymania zdrowej masy ciała. Osoby z bulimią mają nawracające napady objadania się, po których stosują działania kompulsywne, takie jak wymioty lub nadużywanie środków przeczyszczających. Zaburzenie jedzenia kompulsywnego charakteryzuje się napadami nadmiernego jedzenia bez kontroli.

Leczenie zaburzeń odżywiania jest kompleksowe i obejmuje terapię psychoedukacyjną, terapię poznawczo-behawioralną, terapię rodziną i wsparcie dietetyczne.

Celem terapii jest poprawa relacji z jedzeniem, zmiana negatywnych przekonań i myśli związanych z wagą i wyglądem oraz wypracowanie zdrowych nawyków żywieniowych. 

Wsparcie profesjonalnego zespołu, składającego się z lekarzy, terapeutów, dietetyków i innych specjalistów, jest kluczowe w procesie leczenia. Rodzina i bliscy również odgrywają istotną rolę w powrocie do zdrowia. Leczenie zaburzeń odżywiania może być długotrwałe, ale przy odpowiednim wsparciu istnieje szansa na poprawę i zdrowy powrót do normalności.

Darmowy Test na Zaburzenia Odżywiania  został stworzony przez psychologa w celu dokonania wstępnej oceny potencjalnego wystąpienia Zaburzeń odżywiania. 

Test ten nie stanowi narzędzia diagnostycznego, służy jedynie od wstępnej oceny potencjalnego problemu związanego z zaburzeniami odżywiania. Może to być: anoreksja, bulimia, kompulsywne objadanie się itd. 

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
Paulina Kuczab - Dietetyk kliniczny/Psychodietetyk
Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk
psycholog w pracy
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog
Psycholog/ Seksuolog
psycholog specjalista psychoterapeuta
Psycholog/ neurobiolog
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta
CO OFERUJEMY?

Powróć do swojej najlepszej formy