Bulimia leczenie online, terapia | Psychoterapia bulimii online

Jeżeli dotyczy Cię bulimia, leczenie jest absolutnie obowiązkowe. Być może nie zdajesz sobie sprawy, że nawet osoby o prawidłowej masie ciała mogą zmagać się z tym poważnym zaburzeniem odżywiania. W sytuacji, gdy chcesz sprawdzić, czy dotyczy Cię bulimia, jak leczyć tę dolegliwość oraz ile trwa leczenie bulimii doskonale trafiłeś. Możemy nie tylko udzielić Ci kompleksowych informacji, ale również objąć pełnym wsparciem w procesie leczenia. Jedną z metod pracy, którą wykorzystujemy jest terapia poznawczo-behawioralna. Bulimia to choroba, którą trzeba leczyć, gdyż może ona całkowicie zdegradować funkcjonowanie organizmu. Na szczęście zatrudnieni u nas eksperci gwarantują Ci fachową pomoc oraz indywidualne podejście online. To między innymi psychodietetycy oraz psychiatrzy. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z większą liczbą informacji na temat opisywanej dolegliwości oraz do skorzystania z naszej oferty.

Leczenie bulimii — jakie ma objawy bulimia?

Zanim omówimy, jak wygląda leczenie bulimii, warto wspomnieć o tym, jakie ma ona objawy. To właśnie na ich podstawie możliwe jest bowiem postawienie odpowiedniego rozpoznania. W sytuacji, gdy pojawia się diagnoza bulimia, psycholog musi zauważyć symptomy takie jak choćby:

 • skupienie całej uwagi na jedzeniu (w tym obsesyjne liczenie kalorii),
 • występowanie objadania się oraz działań, które mają na celu zapobieżenie przybrania na wadze. W niektórych przypadkach może to być na przykład wywoływanie wymiotów, wykorzystywanie preparatów przeczyszczających, a także środków, które hamują apetyt oraz leków moczopędnych lub hormonów tarczycy.

W niektórych przypadkach, gdy potrzebna jest psychoterapia bulimii, pacjenci mogą podejmować się intensywnych ćwiczeń fizycznych lub stosować głodówki, które kończą się kolejnym objadaniem.

W trakcie tychże napadów objadania osoba z bulimią może spożyć znacznie więcej kalorii, niż wynosi jej codzienne zapotrzebowanie energetyczne. Może również zjadać takie połączenia artykułów spożywczych, którymi normalnie by się nie zainteresowała. W sytuacji, gdy kogoś dotyczy bulimia, terapia ma zatem za zadanie uświadomienie pacjentowi tego, czym są wspomniane napady. W takich bowiem przypadkach łatwiej jest je kontrolować. To jednak zaledwie niewielka część tego, czym jest bulimia oraz jej leczenie. Psychoterapia przez internet, którą oferujemy, pozwala na stopniowe wychodzenie z tego zaburzenia.

Jak wygląda leczenie bulimii?

W sytuacji, gdy doskwiera Ci bulimia, leczenie online lub stacjonarnie to złożony proces. Wymaga on indywidualnego podejścia do pacjenta. Leczenie bulimii skupia się na wielu obszarach i ma na celu zmienić niską samoocenę. Jest ona typowa dla osób, które zmagają się z tą dolegliwością. Konieczne jest również zastąpienie niezdrowych nawyków żywieniowych zdrowymi. 

Jeżeli dotyczy Cię bulimia, pomoc ze strony profesjonalistów jest niezbędna. Zwłaszcza w przypadkach, gdy współwystępuje ona z innymi zaburzeniami psychicznymi. W tym ostatnim przypadku nierzadko wykorzystywane jest także leczenie farmakologiczne. Najczęściej wykorzystuje się inhibitory wychwytu zwrotnego serotoniny, takie jak na przykład fluoksetyna. Pomagają one w regulacji nastroju, a także kontroli impulsów. Jeżeli dotyczy Cię bulimia, pomoc online jest usługą, z której skorzystałeś i liczysz na trwałe efekty, będziesz potrzebować zaangażowania własnego otoczenia. Osoby, które cierpią na bulimię, często bowiem nie zdają sobie sprawy z powagi swojego problemu i trudno jest im wytrwać w terapii. Po rozpoczęciu leczenia potrzebują zatem sporego wsparcia. Wtedy bowiem możliwe jest utrzymanie się na prawidłowej ścieżce zdrowia, a także samopoczucia.

Ile trwa leczenie bulimii?

Leczenie bulimii jest procesem długotrwałym i zróżnicowanym w zależności od indywidualnych cech pacjenta. Spore znaczenie ma także poziom skomplikowania przypadku oraz poziom współpracy pacjenta w procesie terapii. Jeżeli bowiem doskwiera Ci bulimia, terapia wymaga Twojego zaangażowania. Na podstawie ogólnych danych można stwierdzić, że po 10 latach od rozpoczęcia terapii nawet u połowy pacjentów może dojść do pełnego wyleczenia.

U pozostałych natomiast osób często dochodzi do niepełnej poprawy. W sytuacji jednak, gdy dotyczy Cię bulimia, psychoterapia jest odpowiednio dobrana i wykażesz się odpowiednim zaangażowaniem, możesz po relatywnie krótkim okresie cieszyć się trwałymi efektami pracy. Zaburzenia odżywiania, takie jak choćby anoreksja lub bulimia można na szczęście skutecznie leczyć. W poradni Psychologwnecie.pl dba o to wykwalifikowany personel, taki jak między innymi psychodietetyk online oraz dietetyk kliniczny online.

Bulimia psycholog — konsekwencje nieleczonej bulimii

Jeśli Twoim problemem jest bulimia, psychoterapia jest absolutną koniecznością. W innym bowiem przypadku możesz nabawić się bardzo poważnych konsekwencji zdrowotnych, które dotyczą zarówno ciała, jak i umysłu. W sytuacji zatem, gdy doskwiera Ci bulimia, pomoc online zostanie przez Ciebie odrzucona i pozostawisz ten problem samemu sobie, mogą pojawić się powikłania, takie jak między innymi:

 • przewlekły refluks żołądkowo-przełykowy,
 • hipokalemia,
 • odwodnienie,
 • zapalenie przełyku,
 • uszkodzenia zębów,
 • niedociśnienie tętnicze,
 • zaburzenia rytmu serca,
 • wrzody żołądka,
 • obrzęk ślinianek,
 • zaburzenia płodności,
 • zaburzenia wypróżniania.

Sam zatem widzisz, jak spore spustoszenie w organizmie może wywołać nieleczona bulimia. Leczenie online, które Ci oferujemy jest na szczęście bardzo skuteczne i przystępne cenowo. Tym bardziej warto skorzystać z naszego wsparcia.

Bulimia pomoc online — dlaczego nasza oferta?

Warto postawić na naszą ofertę ze względu na wspomnianą już wcześniej skuteczność oraz przystępne ceny. Dodatkowo nasza poradnia psychologiczna gwarantuje bezproblemowy kontakt zarówno online, jak i telefonicznie. Jeżeli więc zależy Ci na fachowej pomocy przez internet, koniecznie skontaktuj się z nami. Serdecznie zapraszamy do zadawania wszelkich pytań na temat wizyt, a także do rejestrowania się na nie.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Paulina Kuczab - Dietetyk kliniczny/Psychodietetyk
Dietetyk kliniczny/ psychodietetyk
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta

Sprawdź jak możemy Ci pomóc