Leczenie zaburzeń odżywiania, psychoterapia zaburzeń odżywiania online

Leczenie zaburzeń odżywiania przez internet, które oferujemy to metoda skutecznego uporania się z problemami w Twoim życiu. Specjalizujemy się między innymi w terapii anoreksji oraz bulimii, chociaż nasza oferta jest znacznie szersza. Grono doświadczonych specjalistów, z którymi współpracujemy to między innymi psycholog, psychoterapeuta oraz psychiatra. Zaburzenia odżywiania wymagają profesjonalnego wsparcia, a my jesteśmy w stanie zapewnić Ci indywidualne podejście. Koniecznie zatem skontaktuj się z nami w sytuacji, gdy masz jakiekolwiek pytania. Udzielimy Ci wtedy szczegółowych informacji, a także rozwiejemy wszelkie wątpliwości. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Leczenie zaburzeń odżywiania — jakie są rodzaje zaburzeń?

W naszej poradni pracuje między innymi dietetyk. Zaburzenia odżywiania są bowiem aktualnie bardzo powszechnym zjawiskiem. Najczęściej spotykane zaburzenia to:

 • anoreksja,
 • bulimia,
 • napadowe objadanie się,
 • inne zaburzenia karmienia lub odżywiania się.

Anoreksja objawia się przede wszystkim ograniczaniem ilości spożywanego jedzenia, a także nadmiernym wysiłkiem fizycznym oraz stosowaniem metod przeczyszczenia, takich jak między innymi wymioty oraz nadużywanie leków przeczyszczających. Osobom, które zmagają się z anoreksją potrzebna jest psychoterapia. Zaburzenia odżywiania mogą bowiem całkowicie zdegradować organizm. Bulimia natomiast (żarłoczność psychiczna) charakteryzuje się nawracającymi epizodami objadania się oraz traceniem kontroli nad jedzeniem, a także nieodpowiednimi zachowaniami kompensacyjnymi. Wymienić można w tym przypadku wymioty oraz nadużywanie leków przeczyszczających. Psycholog od zaburzeń odżywiania w Psychologwnecie.pl pracuje bardzo często także z pacjentami z bulimią.

Napadowe objadanie się to również bardzo często spotykane zaburzenia odżywiania. U dzieci leczenie potrzebne jest równie często, jak u dorosłych. Do objadania się dochodzi zwykle w okresie lęku, przygnębienia. W tym przypadku osoby chorujące zmagają się z całkowitą utratą kontroli nad ilością spożywanego jedzenia. Inne zaburzenia odżywiania psycholog w naszej poradni także spotyka stosunkowo często. Chodzi tutaj o kategorie dolegliwości niewymienionych wyżej, takich jak na przykład obsesyjne skoncentrowanie na zdrowej żywności albo nadużywanie suplementów diety. 

Pamiętaj, że każde z wymienionych wyżej zaburzeń jest poważnym stanem i wymaga profesjonalnej pomocy osób, takich jak na przykład psychodietetyk. Zaburzenia odżywiania nieleczone mogą bowiem prowadzić do znacznego uszczerbku na zdrowiu, a nawet do śmierci. Na szczęście dostępni u nas specjaliści, tacy jak psychodietetyk online oraz dietetyk kliniczny online wykazują się bardzo wysoką skutecznością swojej pracy. Tym samym nasz ośrodek zaburzeń odżywiania to prawdziwe centrum wsparcia dla osób, którym jest potrzebna terapia zaburzeń odżywiania online. Przekonaj się również, jak pracuje psychodietetyk dla dorosłych oraz psycholog dziecięcy. Zaburzenia odżywiania mogą być dzięki tym specjalistom skutecznie zażegnane.

Zaburzenie odżywiania leczenie — jak wygląda terapia?

Jeżeli cierpisz na zaburzenia odżywiania, leczenie jest absolutną koniecznością. Psychoterapia zaburzeń odżywiania obejmuje między innymi:

 • leczenie somatyczne,
 • psychoterapię indywidualną,
 • psychoterapię grupową.

Jak zatem widzisz w sytuacji, gdy doskwierają Ci zaburzenia odżywiania, pomoc naszych specjalistów jest naprawdę kompleksowa. Specjalista od zaburzeń odżywiania w trakcie leczenia somatycznego w pierwszej kolejności musi ustabilizować stan fizyczny pacjenta. Wszystko odbywa się online, o ile osoba chorująca nie wymaga hospitalizacji, a także specjalistycznego odżywiania. Może tak natomiast zdarzyć się w sytuacji, gdy doszło do poważnego wyniszczenia organizmu. 

Terapia poznawczo-behawioralna i zaburzenia odżywiania to natomiast zagadnienia, które są ze sobą bardzo mocno powiązane. Zasadniczym elementem leczenia zaburzeń odżywiania jest bowiem zmiana przekonań oraz zachowań dotyczących przyjmowania pokarmów. Indywidualna terapia zaburzeń odżywiania to w przypadku nurtu poznawczo-behawioralnego jedna z najskuteczniejszych form pomocy. Klinika leczenia zaburzeń odżywiania to miejsce, w którym psycholog decyduje o tym, czy bardziej wskazana w danym przypadku jest terapia poznawczo-behawioralna zaburzeń odżywiania w trybie indywidualnym czy grupowym. Leczenie zaburzeń odżywiania musi być bowiem dopasowane do indywidualnych sytuacji pacjentów.

Psychoterapia zaburzeń odżywiania — przyczyny problemu

Nasza klinika leczenia zaburzeń w trakcie pracy z pacjentami uświadamia im także, jakie są potencjalne przyczyny powstawania nieprawidłowości w żywieniu. Informacje, takie jak to, czym są zaburzenia odżywiania, jak leczyć je skutecznie oraz jakie są ich przyczyny mają bowiem ogromne znaczenie dla pacjentów. 

Zdaniem naszej psycholog, zaburzenia odżywiania mają swoje przyczyny przede wszystkim w:

 • genetyce,
 • czynnikach psychospołecznych,
 • wzorcach z mediów.

Badania pokazują, że osoby, które mają bliskiego krewnego, który zmaga się z jakimś zaburzeniem odżywiania, mają od 7 do aż 12 razy większe ryzyko pojawienia się tego problemu. Wykonano nawet badania na bliźniętach monozygotycznych, które potwierdziły, że ryzyko pojawienia się tego samego zaburzenia u drugiego bliźniaka wynosi aż 50%. 

Czynniki psychospołeczne natomiast dotyczą na przykład dzieci, które były nadmiernie kontrolowane przez swoich rodziców. W takich przypadkach mają one bowiem zwiększone ryzyko pojawienia się zaburzenia odżywiania. Gdzie szukać pomocy w takich przypadkach? Podobnie jak w pozostałych nasza klinika online jest najlepszym rozwiązaniem. 

Osoby, które szukają informacji na temat tego, jak leczyć zaburzenia odżywiania, często cierpią także z powodu informacji zamieszczanych mediach. To właśnie wzorce zaczerpnięte z tego źródła sprawiają, że wielu ludzi nie akceptuje swojego wyglądu. Niezdrowe podejście wynikające z chęci doścignięcia gwiazd mediów społecznościowych oraz reklam telewizyjnych może prowadzić do niechęci do jedzenia i obrazu własnego ciała.

Jak leczyć zaburzenia odżywiania — choroby współistniejące

Terapia zaburzeń odżywiania typu online bardzo często wykazuje, że istnieją choroby współistniejące do leczonych dolegliwości. Jeżeli udasz się zatem do osoby, takiej jak nasz psycholog, zaburzenia odżywiania mogą okazać się niejedyną diagnozą. Bardzo często nasi pacjenci cierpią bowiem jednocześnie z powodu:

 • zaburzeń depresyjnych, 
 • zaburzeń lękowych,
 • zaburzeń osobowości.

Zaburzenia depresyjne także są leczone w sytuacji, gdy wdrożona zostaje psychoterapia zaburzeń odżywiania. Wiele osób, które zmagają się z opisanymi problemami doświadcza także symptomów, takich jak choćby smutek, utrata zainteresowania oraz przyjemności z codziennych czynności, brak energii oraz problemy ze snem i trudności w utrzymaniu koncentracji.

Zaburzenia lękowe takie jak między innymi napady lękowe, zaburzenia obsesyjno-kompulsywne, fobie społeczne oraz zespół stresu pourazowego także pojawiają się bardzo często u osób, które korzystają z naszego wsparcia. 

Zaburzenia osobowości natomiast to między innymi borderline, zaburzenie narcystyczne oraz unikające. To jednak zaledwie niewielka część wszystkich zaburzeń, które nierzadko współtowarzyszą pojawiającym się zaburzeniom odżywiania. Tego typu dolegliwości charakteryzują się przede wszystkim trwałymi wzorcami zachowania, myślenia oraz odczuwania, które znacznie różnią się od oczekiwań kulturowych.

Zaburzenia odżywiania pomoc — dlaczego nasza oferta?

Warto zdecydować się na oferowane przez nas leczenie zaburzeń między innymi ze względu na indywidualne podejście do każdego klienta. Doskonale zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest spersonalizowany plan leczenia. Z tego też powodu nasi specjaliści (psychologowie, dietetycy, lekarze) pracują razem po to, aby opracować programy terapeutyczne skrojone na miarę potrzeb każdego pacjenta.

Pamiętaj także o tym, że leczymy zarówno umysł, jak i duszę. Holistyczne podejście do leczenia zaburzeń odżywiania obejmuje między innymi pomoc medyczną oraz dietetyczną. Dodatkowo nasi pacjenci uczą się technik relaksacyjnych, a także wykorzystywania treningów mindfulness.

Kolejnym argumentem, który przemawia za skorzystaniem z naszej oferty jest bezproblemowy kontakt, który zapewniamy. W związku z tym w sytuacji, gdybyś miał jakiekolwiek pytania na temat naszej oferty lub wątpliwości dotyczące terapii, w każdej chwili możesz zadać nam pytanie. Udzielimy Ci wtedy szczegółowych informacji i objaśnimy wszelkie kwestie, w których nie czujesz się jeszcze pewnie. Doskonale zdajemy sobie sprawę, jak ważna jest świadomość podejmowanych działań wśród naszych pacjentów. 

Pamiętaj również o tym, że nasza terapia przez internet jest stosunkowo przystępna cenowo. W związku z tym możesz być pewien, że nie obciążysz zbyt mocno swojego domowego budżetu. Serdecznie zapraszamy zatem do kontaktu z nami oraz do umawiania wizyt z naszymi psychodietetykami.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog Founder &Ceo;
Zuzanna Kozłowska - Psycholog/Psychoterapeuta
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
Dorota Goworek - Psycholog/Psychoterapeuta
Psycholog/
psychoterapeuta

Sprawdź jak możemy Ci pomóc