ADHD u dzieci - diagnoza, leczenie, terapia online | Terapia dla dzieci z ADHD

Potrzebna jest Ci diagnoza zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD)? U dzieci takie zaburzenie podobnie jak u dorosłych występuje bardzo często. W naszej poradni możesz przeprowadzić kompleksowe badania i otrzymać diagnozę. Zajmujemy się także leczeniem zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością  (ADHD). Leczenie dzieci odbywa się w bardzo przyjaznych warunkach i cechuje się wysokim poziomem skuteczności. Wszystko dzięki temu, że nasi specjaliści mają ogromne doświadczenie w opisywanej tematyce. Jeżeli więc szukasz miejsca, w którym terapia dzieci zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) realnie poprawia ich poziom funkcjonowania, skorzystaj z naszej oferty.

Diagnoza zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) u dzieci — czym jest zaburzenie?

Leczenie zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) u dzieci to bardzo często realizowana przez naszych specjalistów usługa. Czym jednak jest zaburzenie z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) u najmłodszych? Leczenie tego zaburzenia to tak naprawdę leczenie zespołu nadpobudliwości psychoruchowej bądź też zespołu hiperkinetycznego. Jest to stan, który wpływa na zarówno zachowanie, jak i zdrowie psychiczne. Pierwsze objawy u dzieci pojawiają się między szóstym a dziewiątym rokiem życia. 

Diagnoza dziecka z zaburzeniem z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) opiera się oczywiście na objawach, których ono doświadcza. Wspomniane zaburzenie charakteryzuje się natomiast objawami, takimi jak:

  • zaburzenia koncentracji uwagi,
  • nadmierna aktywność,
  • impulsywność.

Ta ostatnia cecha może natomiast objawiać się między innymi jako trudność w odraczaniu decyzji oraz radzeniu sobie ze złością. Dodatkowo leczenie ADHD u dzieci jest potrzebne w sytuacji, gdy mają one problem z przeprowadzeniem trudnych zadań do końca. Taka bowiem sytuacja może znacząco pogorszyć wyniki osiągane między innymi w szkole. U starszych natomiast osób mogą pojawić się dodatkowo niebezpieczne zachowania oraz nadużywanie substancji psychoaktywnych i hazard. Na szczęście skuteczna terapia behawioralna dla dzieci z ADHD jest możliwa.

Leczenie zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) u dzieci — przyczyny zaburzenia

Sytuacja, w której Twojemu dziecku potrzebna jest terapia dla dzieci z zaburzeniem z deficytem uwagi i nadpobudliwością  (ADHD), nie może być przypadkowa. Opisywane zaburzenie zawsze ma pewne przyczyny. Mogą one być bardzo złożone i obejmować zarówno czynniki genetyczne, jak i środowiskowe. Choć powszechne teorie często obarczają rodziców odpowiedzialnością za ADHD i sugerują, że to wynik nieodpowiednich metod wychowawczych, badania wskazują znacznie bardziej skomplikowany obraz przyczyn.

Terapia zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) u dzieci może być bowiem potrzebna na przykład wtedy, gdy u Twojej pociechy doszło zaburzeń w budowie oraz funkcjonowaniu ośrodkowego układu nerwowego. Jest to bowiem istotny element w występowaniu ADHD u dzieci. Leczenie jest konieczne także w sytuacji, gdy za zaburzenie odpowiadają geny. W wielu przypadkach problem ten pojawił się już bowiem w rodzinie. Około ¼ dzieci ze zdiagnozowanym  zaburzeniem z deficytem uwagi i nadpobudliwością ADHD ma pośród najbliższych kogoś z tym samym rozpoznaniem. 

Kolejnym czynnikiem, który sprawia, że często wymagane jest leczenie zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością  ADHD u dziewczynek oraz chłopców jest narażenie dziecka na szkodliwe substancje podczas ciąży i dzieciństwa. Chodzi tutaj między innymi o dym tytoniowy, niektóre leki oraz toksyny. Badania wykazały bowiem, że istnieje spory związek między ekspozycją ciężarnych na te czynniki a późniejszym występowaniem zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD). Leczenie u dzieci we wszystkich opisanych przypadkach jest praktycznie konieczne. Tylko wtedy można bowiem zapewnić najmłodszym odpowiednie warunki do rozwoju.

Zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) u dzieci — leczenie farmakologiczne i psychoterapia

Terapia dziecka z zaburzeniem  z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) bardzo często idzie w parze z wizytami u psychiatry. Takie działania przynoszą najbardziej pożądane rezultaty. Celem tych działań jest złagodzenie objawów zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością  (ADHD). Wpływa to znacząco na poprawę codziennego funkcjonowania młodych pacjentów. Warto pamiętać, że terapia dzieci z ADHD nie ma na celu całkowitego wyleczenia. Jest to bowiem niemożliwe. Całkowicie osiągalne jest natomiast zredukowanie do absolutnego minimum objawów, które się pojawiają. Terapia ADHD dzieci może zatem znacząco przyczynić się do między innymi:

  • podniesienia ich samooceny,
  • wsparcia w codziennym życiu,
  • łagodzeniu najbardziej dokuczliwych objawów za pomocą specjalistycznych leków.

Diagnoza zaburzenia z deficytem uwagi i nadpobudliwością  ADHD u dzieci w żadnym wypadku nie jest zatem początkiem problemów. To doskonała wiadomość dla rodzica, gdyż wie on od tego momentu, z czym dokładnie się mierzy.

Diagnoza dziecka z zaburzeniem z deficytem uwagi i nadpobudliwością (ADHD) — dlaczego nasza oferta?

Najlepsza terapia dla dziecka z ADHD to terapia dostępna na Psychologwnecie.pl. Dlaczego tak uważamy? Przede wszystkim nasi specjaliści dostępni online mają ogromne doświadczenie w opisywanym zakresie. Nie ma znaczenia w tym przypadku, czy specjalistą jest psycholog dziecięcy online, czy też psychiatra dziecięcy online. Za każdym razem terapia dla dzieci prowadzona jest w oparciu o sprawdzone metody leczenia. Pamiętaj o tym, że oferujemy zarówno leczenie ADHD dla najmłodszych, jak i leczenie ADHD u dorosłych. Specjaliści, z którymi współpracujemy, mają bowiem bardzo wysoki poziom kwalifikacji w opisywanym zakresie. 

Sporym atutem naszej terapii oraz leczenia u psychiatry przez internet są także stosunkowo atrakcyjne ceny wizyt. Doskonale zdajemy sobie bowiem sprawę z tego, jak ważna jest powszechna dostępność do tak ważnych usług medycznych. Możesz być zatem pewien, że leczenie Twojego dziecka przez internet nie obciąży zbyt mocno Twojego domowego budżetu.

W sytuacji natomiast, gdybyś miał jakiekolwiek pytania na temat oferowanych przez nas usług online, możemy udzielić Ci szczegółowych informacji. W związku z tym serdecznie zapraszamy do kontaktu z nami oraz do rejestracji wizyt.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog
Psycholog/ psychoterapeuta
psycholog w pracy
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog w pracy
Terapeuta uzależnień
psycholog specjalista psychoterapeuta
Psycholog/ neurobiolog
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta

Sprawdź jak możemy Ci pomóc