Terapia grupowa online, psychoterapia grupowa

Jeżeli nie potrafisz samodzielnie poradzić sobie z problemami, jakich doświadczasz lub też sytuacja, w której się znalazłeś, przerasta Cię, warto zastanowić się nad podjęciem odpowiednich kroków, by dać sobie pomóc. Jedną z form pracy ze sobą jest podjęcie terapii grupowej. Na naszej platformie dostępna jest opcja dołączenia do powstałych grup lub też rozpoczęcia pracy z dopiero co powstałą grupą osób, które zmagają się z podobnymi dylematami. Jej zadaniem jest wsparcie oraz wspólne przepracowanie niektórych tematów Terapia grupowa cieszy się wysoką skutecznością oraz pomaga spojrzeć na swoje problemy z nieco innej perspektywy. Nie musisz bać się oceny ze strony innych uczestników, psychoterapia grupowa opiera się na wzajemnym zaufaniu oraz podzieleniu się z innymi swoim doświadczeniem. Sprawdź, jak do niej dołączyć.

Jak wygląda terapia grupowa online?

Terapia grupowa online to nic innego jak grupa wsparcia, która dzieli się swoimi problemami oraz rozterkami wspólnie, a ich spotkania odbywają się przez internet. Najczęściej osoby, które zdecydowały się na tę formę leczenia, komunikują się ze sobą przez telefon komórkowy lub laptop, a rozmowy są przeprowadzane na zasadzie wideo połączeń lub czatów. Jest to niezwykle wygodne, ponieważ do grupy możesz dołączyć tak naprawdę z dowolnego miejsca. Oczywiście psychoterapia grupowa to nie tylko uczestnicy grupy, ale i psycholog, który nadzoruje spotkanie i porusza tematy, które są następnie wspólnie przerabiane przez zespół. Terapia grupowa odbywa się cyklicznie, dlatego też wiesz wcześniej, kiedy zostaną wyznaczone kolejne terminy Waszych spotkań online. Na zajęciach obowiązuje szereg zasad, które dotyczą wszystkich jej uczestników. Przede wszystkim należy być szczerym i otwartym, poza tym nie należy szydzić z problemów innych osób ani nie wynosić informacji, jakie zostaną przekazane podczas spotkań online grupy, na zewnątrz. Osoby, które biorą udział w terapii, są anonimowe, tak naprawdę pozostali uczestnicy znają tylko ich imiona, by ułatwić między sobą komunikację. Terapia grupowa online to świetne rozwiązanie dla tych, którzy odczuwają dyskomfort przed konfrontacją z innymi ludźmi w relacjach bezpośrednich.

Terapia grupowa – jakie są korzyści z uczestnictwa w niej?

Zarówno terapia grupowa online, jak i grupa wsparcia, która pracuje w trybie stacjonarnym, niesie ze sobą wiele zalet. Wśród nich możemy w szczególności wymienić:

  • Terapia grupowa uczy Cię poznania lepszych strategii na radzenie sobie z własnymi problemami;
  • Dzięki niej rozwijasz się, ponieważ masz możliwość omawiania wspólnych doświadczeń;
  • Podczas zajęć uczysz się, w jaki sposób dbać o swoje dobro;
  • Terapia grupowa pomaga odzyskiwać stracone nadzieje oraz zmienia sposób postrzegania świata;
  • Uczestnicy spotkań wzajemnie wspierają się i motywują do dalszego działania.

Terapia grupowa pozwala na zabieranie głosu w dyskusjach. Dzięki niej możesz wymieniać się swoim punktem widzenia z innymi uczestnikami. Co istotne grupy wsparcia wspaniale sprawdzają się w różnych przypadkach. Terapia grupowa i depresja także mają sens bytu! To właśnie dzięki zajęciom zespołowym możesz poczynić małe kroki do tego, aby otworzyć się na ludzi. Jeżeli interesuje Cię terapia grupowa, sprawdź naszą ofertę. Cena jest uzgadniana indywidualnie, w zależności od wielu czynników. Pamiętaj, psychoterapia online to pierwszy krok do lepszego samopoczucia!

Jeżeli chcesz dołączyć do naszej grupy terapeutycznej - wypełnij formularz

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.

Kontakt

Nasz zespół chętnie odpowie na wszystkie Twoje pytania. 

Sprawdź jak możemy Ci pomóc