Terapia kognitywna online, psychoterapia poznawcza

Obecny postęp w leczeniu wszelkiego rodzaju zaburzeń natury psychiatrycznej pozwala nam na opracowanie wielu terapii, z których każda opiera się na innych metodach walki o zdrowie Pacjenta. Wśród nich znajduje się także terapia kognitywna, która jest nazywana także terapią psychologiczną. Skuteczność tej terapii została udowodniona naukowo. Na naszej platformie możesz zapisać się właśnie na ten rodzaj terapii w całkowicie zdalnej formie, dzięki czemu zaoszczędzisz na czasie oraz pieniądzach na dojazd do stacjonarnego gabinetu. Posiadamy zespół specjalistów, którzy posiadają wysokie umiejętności oraz korzystają ze sprawdzonych metod walki ze schorzeniami psychicznymi. Jesteśmy tu, aby Ci pomóc. Skontaktuj się z nami za pośrednictwem formularza online lub też skorzystaj z połączenia telefonicznego. Pomóż sobie lub bliskim już teraz.

Na czym polega psychoterapia kognitywna?

Terapia kognitywna koncentruje się na teraźniejszości. Jest ona odpowiednia dla osób w różnym wieku, w tym nawet najmłodszych dzieci, młodzieży czy osób starszych. Może one przybierać formę terapii indywidualnej, grupowej czy także terapii dla par. Terapia kognitywna jest także spotykana pod nazwą terapia poznawcza. Jej głównym założeniem jest to, że sposób myślenia wpływa na to jak postrzegamy zachowanie innych ludzi, a także w jak zmienia się nasz stan emocjonalny. Terapia poznawcza opiera się więc na rozwiązywaniu aktualnych problemów, z którymi przyszło nam się zmierzyć. Zazwyczaj jest więc krótkotrwała i nie wymaga zbyt wiele wizyt. Każdy przypadek jest jednak oceniany przez specjalistę indywidualnie, dlatego też nie można jednocześnie stwierdzić, jaka liczba spotkań terapeutycznych będzie konieczna, aby osiągnąć harmonię i poczucie stabilizacji emocjonalnej. Psychoterapia poznawcza nie doszukuje się przyczyn w przeszłości. Jest zatem nurtem, który bazuje na aktualnych wydarzeniach.

Terapia poznawcza – jak przebiega w formie online?

Kognitywna terapia behawioralna prowadzona przez internet polega na umawianiu się na cykl spotkań z terapeutą, który łączy się z Pacjentem za pomocą urządzeń teleinformatycznych. Z psychoterapii może skorzystać każdy, kto posiada stabilne łącze internetowe, a także jest wyposażony w laptop, tablet lub telefon komórkowy. Wszystkie wizyty są przeprowadzane w formie online, co oznacza, że możesz porozmawiać ze specjalistą z dowolnego miejsca w Polsce. Jest to spore ułatwienie, ponieważ nie musisz spędzać czasu w korkach, nie musisz także przeznaczać środków na transport. Wystarczy, że za pośrednictwem formularza online lub numeru telefonu, który podany jest na naszej stronie, umówisz się na wstępną konsultację. Terapia poznawcza pozwoli na szybkie rozwiązanie bieżących problemów. Nasi specjaliści przepracują z Tobą wszystkie aktualne trudności, którym nie jesteś w stanie samodzielnie sprostać. Każda psychoterapia online dostępna na naszej platformie odbywa się w 100% przez internet. Nie musisz martwić się o dodatkowe koszty, dokładne ceny każdej z nich zostają przedstawione naszym Klientom już po wizycie konsultacyjnej.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog, psychoterapeuta pracuje
psychoterapeuta/ psychoonkolog
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta
psycholog w pracy
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog, psychoterapeuta pracujący z klientami
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog pracujący z pacjentami
Psycholog
psycholog i psychoterapeuta pracujący z pacjentami
Psychodietetyk/ Psycholog

Sprawdź jak możemy Ci pomóc