Psycholog dziecięcy online, psycholog dzieci i młodzieży

Kiedy z Twoim dzieckiem dzieje się coś niedobrego, nie czekaj! Jeżeli zaobserwujesz, że jest ono nadmiernie smutne, przygnębione, przytłaczają go obowiązki szkolne lub też – wręcz przeciwnie – wykazuje się zbyt dużą energią, która jest nieadekwatna do sytuacji, jakie przeżywa, powinna zapalić się w Twojej głowie lampka ostrzegawcza. Możesz także zauważyć, że dziecko zaczyna unikać kontaktu z innymi rówieśnikami, albo nie ma przyjaciół. Nie czekaj, sprawdź, czy nie dzieje się z nim nic niedobrego! Na naszej platformie uzyskasz pomoc ekspertów, którzy mają duże doświadczenie w pracy z najmłodszymi Pacjentami. Psycholog dziecięcy online to konsultacje i wizyty całkowicie w formie zdalnej. Nie musisz więc zawozić dziecka do gabinetów czy przychodni, wszystko załatwisz przy pomocy łącza internetowego. Psycholog dla dzieci pomoże zrozumieć problemy, z jakimi zmaga się obecnie Twoje dziecko i pomoże Wam wspólnie je rozwiązać.

Psycholog dziecięcy porady online – kiedy warto się zgłosić?

Rozwój dziecka jest bardzo dynamiczny. W swoim życiu ciągle się czegoś uczy, a także staje przed wieloma decyzjami, które mogą okazać się dla niego trudne. Wiele z nich nie radzi sobie z przystosowaniem się do danej sytuacji czy też grupy. Część najmłodszych zaczyna się nietypowo zachowywać, unika rówieśników lub też nie potrafi się z nimi dogadać. Często pojawiają się także inne niepokojące objawy, takie jak częste bóle głowy mdłości, biegunki, wysypki czy bóle brzucha. Nie należy niczego bagatelizować, nie tylko sygnały emocjonalno-społeczne mogą świadczyć o chorobie, ale również zaburzenia w rozwoju intelektualnym Twojej pociechy. Dobry psycholog dziecięcy oceni, czy Twoje dziecko zmaga się z problemem już po wstępnej rozmowie. Co robić, gdy zauważasz, że z Twoją pociechą dzieje się coś złego? Najlepszym rozwiązaniem jest sprawdzenie, jakie jest podłoże problemu dziecka. Konsultacja psychologiczna dziecka nie powinna być dla niego zbyt stresująca, dlatego też specjaliści, którzy z nami współpracują, są fachowcami w swojej dziedzinie i posiadają niezbędne umiejętności, by dotrzeć do Twojego dziecka.

Psycholog dziecięcy online – jak wygląda wizyta?

Psycholog dziecięcy to osoba, która ukończyła specjalistyczne kursy oraz studia w zakresie psychologii. Pomoc psychologiczna dla dzieci jest niezwykle ważna, ponieważ dzięki niej możemy w porę zadziałać i pomóc naszemu podopiecznemu. Wizyty odbywają się przez Internet, co jest wygodne zarówno dla rodzica, jak i dziecka. Na początku należy umówić się na wstępną konsultację, na której specjalista przeprowadzi szczegółowy wywiad zarówno z rodzicem, jak i dzieckiem. Na wizytę konsultacyjną można umówić się za pośrednictwem naszej platformy lub telefonicznie. Kiedy psycholog dziecięcy pozna małego Pacjenta i przeprowadzi z nim rozmowę, będzie mógł wdrożyć odpowiednie kroki, aby dziecko mogło otrzymać jak najszybciej właściwą pomoc. Dziecięcy psycholog zaproponuje kolejne terminy spotkań, określając ich częstotliwość oraz długość, która jest optymalna do uzyskania jak najlepszych wyników. Oczywiście rodzic będzie uczestniczył ciągle w tym procesie. W zależności od potrzeb psycholog dziecięcy może także zaproponować samodzielne spotkania z dzieckiem, jednak nie jest to koniecznością. Wszystkie rozmowy są dostosowane do języka i poziomu rozwoju dziecka, dlatego nie musisz się martwić, że Twoja pociecha będzie przerażona następnym spotkaniem ze specjalistą. Wręcz przeciwnie, część zajęć odbywa się w formie przyjaznych dziecku ćwiczeń i zabaw, aby mógł poczuć się swobodnie. Każdy psycholog dziecięcy, który z nami współpracuje, stosuje porady online, co znaczy, że komunikacja ze specjalistą odbywa się za pośrednictwem komunikatorów internetowych, telefonicznie lub za pośrednictwem wideo rozmowy. Jest to dogodna forma dla dziecka oraz rodzica, ponieważ pozwala na przeprowadzenie spokojnej rozmowy w otoczeniu, w którym nasz Pacjent czuje się swobodnie. Często dzieci są przerażone gabinetami stacjonarnymi, drażni je zapach przychodni czy nawet źle reagują na dojazdy do specjalisty.

Psycholog dziecięcy online – jaką pomoc możesz u nas uzyskać?

Staramy się o ciągły rozwój naszych usług, ponieważ chcemy dostosować się do potrzeb wszystkich naszych Klientów. Obecnie prowadzimy wizyty online dla różnych grup wiekowych dzieci. Współpracują z nami:

  • Psycholog niemowlęcy, czyli osoba, która zajmuje się najmłodszymi podopiecznymi, u których pojawiły się pierwsze objawy różnego rodzaju zaburzeń. Psycholog niemowlęcy jest wyczulony na wszelkie oznaki, jakie daje dziecko w pierwszych chwilach jego życia. Jeżeli zaobserwowałeś, że Twoje maleństwo jest niespokojne, nerwowe, ma rozbiegany wzrok lub też nie potrafi skupić na niczym uwagi, warto skorzystać z pomocy tego specjalisty.
  • Psycholog dla dziecka w wieku przedszkolnym oraz szkolnym, który pomaga mu przejść przez trudny okres poznania nowego otoczenia, wypracować odpowiednie podejście do koleżanek i kolegów, a także poradzić sobie z natłokiem obowiązków, które stale się powiększają. Psycholog dziecięcy sprawdzi, czy Twoja pociecha prawidłowo się rozwija, pomoże także wykryć możliwe zaburzenia, a także rozpocznie wraz z Tobą pracę nad wprowadzeniem zmian do życia dziecka.
  • Psycholog dzieci i młodzieży, czyli specjalista, który współpracuje z dziećmi nieco starszymi oraz młodzieżą. Osoba ta zna problemy, które najczęściej pojawiają się w trudnym wieku dorastania, a także przepracowuje z dzieckiem jego zachowanie i analizuje decyzje, które podopieczny podjął. Pokazuje, w jaki sposób odpowiednio reagować na sytuacje stresowe i przygotowuje do dorosłego życia.

Psycholog dziecięcy przez Internet to możliwość odbywania cyklicznych spotkań ze specjalistą w domowym zaciszu. Dzięki temu dziecko nie odczuwa takiego stresu i presji, a rodzic w łatwy sposób może pogodzić wizyty psychologiczne z życiem zawodowym czy osobistym. Nie ma także potrzeby poświęcania czasu na dojazdy. Jest to więc bardzo wygodna forma pomocy, która przynosi identyczne rezultaty jak spotkania z fachowcem w tradycyjnej formie. 

Psycholog dziecięcy prywatnie – gdzie znaleźć dobrego specjalistę?

Bardzo dobry psycholog dziecięcy to osoba, która przede wszystkim w szybki sposób diagnozuje problemy Twojego dziecka, ale także – dzięki odpowiedniemu podejściu do niego – potrafi mu wskazać właściwą drogę postępowania, aby ograniczyć skutki zaburzeń lub całkowicie je zniwelować. Psycholog dla dzieci powinien też w prawidłowy sposób włączyć do procesu terapii rodzica, aby ten mógł aktywnie uczestniczyć w kolejnych spotkaniach i zrozumieć potrzeby swojego dziecka. Prywatny psycholog dziecięcy a forma pracy z dzieckiem online nie powinna się między sobą różnić. Obie terapie skupiają się na tym samym celu – pomocy najmłodszym Pacjentom oraz właściwe zdiagnozowanie problemu, z którym zmagają się dzieci i młodzież. Na naszej platformie internetowej znajdziesz szereg specjalistów, którzy cieszą się dużym zaufaniem i renomą. Dzięki temu masz pewność, że Twoja pociecha trafiła w dobre ręce. Sam uczestniczysz w spotkaniach oraz wizycie konsultacyjnej, co pozwala poznać Ci techniki, jakimi posługują się nasi fachowcy. Pomoc udzielana przez Internet przynosi doskonałe efekty w prawdziwym życiu dziecka. Pomoże mu odnaleźć własną tożsamość oraz nauczy go współpracy z innymi.

Psycholog dziecięcy prywatnie – gdzie znaleźć dobrego specjalistę?

Psycholog dziecięcy przez Internet rozpoczyna współpracę z rodzicem i dzieckiem już od pierwszej wizyty konsultacyjnej. Wspólnie zdecydujecie, jak często będą odbywały się kolejne wirtualne spotkania. Jeśli jednak martwisz się o budżet, to uspokoimy Cię – internetowa forma terapii nie jest wyższa od stacjonarnych spotkań w gabinecie psychoterapeutycznym. Co więcej, możesz także oszczędzić sporo czasu i pieniędzy, które wydałbyś na dojazdy do placówki, w której odbywają się tradycyjne wizyty u psychologa. Na naszej stronie internetowej zamieściliśmy szczegółowy cennik, jednak dokładna cena ustalana jest z każdym Pacjentem indywidualnie, w zależności od wielu czynników. Jeśli masz jakieś pytania, skontaktuj się z nami, a z pewnością rozwiejemy wszelkie Twoje wątpliwości. Psycholog online to doskonałe rozwiązanie dla Twojej pociechy. Wcześnie rozpoczęta terapia dla dzieci ma większe szanse na szybkie osiągnięcie rezultatów. 

Wybierz swojego specjalistę

Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
Paulina Kuczab - Dietetyk kliniczny/Psychodietetyk
Dietetyk kliniczny, Psychodietetyk
Agnieszka Kruk - Life & Business Coach
LIFE & BUSINESS COACH
psycholog w pracy
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
Marcin Żekoński - Psycholog/Psychoterapeuta
Psycholog/ Psychoterapeuta
Zuzanna Kozłowska - Psycholog/Psychoterapeuta
Psycholog/
psychoterapeuta
Psychologwnecie.pl (Post na Instagram (Kwadrat)) (500×675 px) (Logo) (240×280 px)
Psycholog

Sprawdź jak możemy Ci pomóc