Hipochodnria leczenie - jak leczyć hipochondrię? Psychoterapia hipochondria, diagnoza online

Jeżeli Twoim problemem jest hipochondria, leczenie u nas może być drogą do wolności od niekończących się wizyt u lekarzy. Dysponujemy szeroką kadrą doświadczonych specjalistów, którzy podchodzą indywidualnie do każdej osoby, która decyduje się na leczenie hipochondrii. Współpracujący z nami lekarze, psychoterapeuci oraz psychologowie wykonują swój zawód od lat i skutecznie przywracają zdrowie naszym pacjentom. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z podstawowymi informacjami dotyczącymi tego, czym jest hipochondria, jak leczyć to zaburzenie oraz dlaczego warto postawić na właśnie naszą ofertę.

Hipochondria diagnoza — czym jest zaburzenie?

Zanim odpowiemy na pytanie, jak leczyć hipochondrię, konieczne jest określenie, czym w ogóle jest hipochondria. Terapia oraz farmakoterapia skupione na leczeniu tego zaburzenia mają swoją długą historię. Sama nazwa pochodzi z języka greckiego od „hipokhondria” Wspomniane pojęcie odnosi się do chrząstki. Zgodnie z definicją literatury naukowej natomiast hipochondria to „uporczywe przekonanie o istniejącej lub zbliżającej się chorobie, mimo braku medycznego uzasadnienia. To zatem nie tylko lęk o zdrowie, ale również przekonanie o cierpieniu na pewną chorobę bez jakichkolwiek medycznych dowodów. Czym natomiast objawia się hipochondria? Diagnoza jest zwykle wystawiana osobom, które bacznie obserwują swoje ciała oraz doświadczają pewnych symptomów.

Zaburzenia te manifestują się także obawą przed chorobami, takimi jak między innymi:

  • nowotwór,
  • udar,
  • zawał serca,
  • AIDS,
  • choroby tropikalne.

Szczegółowa analiza wyników badań oraz interpretowanie nawet najmniejszych odchyleń to również częsty objaw u osób, którym została zdiagnozowana hipochondria. Terapia online w takich przypadkach jest absolutną koniecznością.

Jak wygląda leczenie hipochondrii?

Interesuje Cię psychoterapia? Hipochondria to problem, który Cię dotyka? Psychoterapia przez internet może być w takim razie najlepszym rozwiązaniem. Leczenie u nas związane jest z połączeniem farmakoterapii oraz psychoterapii. Farmakoterapia obejmuje często stosowanie leków przeciwdepresyjnych. Nie jest to jednak regułą, a za każdym razem dobór leków oraz dawkowanie ustala nasz doświadczony psychiatra online.

Spore znaczenie ma również psychoterapia przez internet, w której trakcie pacjent uczy się zrozumienia swojego problemu. Jednocześnie pracuje on nad zmianą zachowań, takich jak między innymi ciągłe sprawdzanie swojego ciała, nadmierna czujność wobec doznań cielesnych i poszukiwanie potwierdzeń swoich obaw. W sytuacji, gdy takie objawy dotyczą Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich, niezbędna jest psychoterapia. Hipochondria to bowiem zaburzenie, które może skutecznie odebrać satysfakcję z życia osobom chorującym.

Hipochondria leczenie — dlaczego nasza oferta?

Dotyczy Cię hipochondria? Leczenie to absolutna konieczność. W innym bowiem przypadku zaburzenie skutecznie odbierze Ci radość życia. W związku z tym zdecyduj się na terapię oraz lekarza online. W sytuacji, gdy wybierzesz właśnie naszą ofertę, masz pewność, że korzystasz z usług ekspertów z dziedziny zdrowia psychicznego. Do każdego pacjenta podchodzimy w pełni indywidualnie. 

Sporym argumentem, który przemawia za skorzystaniem z naszej oferty, jest również atrakcyjny cennik. Jeżeli więc dotyczy Cię hipochondria, leczenie nie obciąży mocno Twojego budżetu. Pamiętaj także o tym, że przed umówieniem pierwszej wizyty możesz zasięgnąć wszelkich informacji. Wystarczy, że się z nami skonsultujesz. Czeka na Ciebie psycholog online, który może pokierować Cię dalej. Psychoterapia online natomiast wprowadzi Twoje życie na zdecydowanie wyższy poziom funkcjonowania. Serdecznie zapraszamy zatem zarówno do kontaktu, jak i do bezpośredniego umawiania wizyt.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog
Psycholog/ psychoterapeuta
psycholog w pracy
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog w pracy
Terapeuta uzależnień
psycholog specjalista psychoterapeuta
Psycholog/ neurobiolog
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta

Sprawdź jak możemy Ci pomóc