Psychoterapia humanistyczna online, terapia humanistyczna

Terapia humanistyczna, jak sama nazwa wskazuje, jest rodzajem terapii skupionej na człowieku. Każda osoba jest postrzegana w kategoriach holistycznych, czyli najważniejsze w życiu są uczucia, doświadczenia i sposób postrzegania świata przez daną jednostkę. Jest ona szczególnie skuteczna w walce o samoakceptację, zrozumienie siebie oraz odkrywanie własnego „ja”. Na naszej platformie znajdziesz terapię humanistyczną, która jest prowadzona wyłącznie przez internet, co oznacza, że wszystkie wizyty z psychoterapeutami odbywają się w formie online. W praktyce oznacza to dużą wygodę i komfort, ponieważ możesz uczestniczyć w zajęciach niezależnie od miejsca, w którym jesteś. Do połączenia z naszym ekspertem wystarczy Ci jedynie stałe łącze internetowe oraz telefon bądź laptop. Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty.

Psychoterapia humanistyczna – na czym polega?

Nurt humanistyczny jest oparty na założeniu, że każda jednostka ma możliwości pełnego wykorzystania całego swojego potencjału. Psychoterapia humanistyczna jest oparta na umiejętnym wysłuchaniu Pacjenta, a zadaniem terapeuty jest wyłapanie poszczególnych słów, których używa, oceny zachowania oraz postawy takiej osoby, a następnie przedłożenie tych gestów i mowy na to, w jaki sposób jest odbierany przez środowisko. Psychoterapia humanistyczna dąży do samorealizacji oraz wzmocnienia poczucia własnej wartości. Najczęściej ten rodzaj terapii sprawdza się więc w takich chorobach jak stany lękowe czy depresja. Nurt humanistyczny skupia się więc na człowieku jako centrum świata. To, w jaki sposób postrzegamy siebie, ma wpływ na to, jak potoczy się nasza przyszłość. Terapia humanistyczna jest długoterminową metodą terapeutyczną. Zazwyczaj jej długość waha się pomiędzy kilkoma miesiącami, a nawet liczona jest w latach. Jej końcowe efekty pozwalają jednak na wypracowanie postawy, która jest w stanie sprostać wielu trudnościom pojawiającym się w życiu. Spotkania terapeutyczne online odbywają się zazwyczaj w cotygodniowych odstępach. Jedno spotkanie przez internet trwa około godziny.

Czym jest terapia humanistyczno-egzystencjalna?

Tak jak każda dostępna na naszej platformie psychoterapia online, tak i terapia humanistyczno-egzystencjalna, jest prowadzona przez ekspertów, którzy posiadają duże doświadczenie w niesieniu pomocy osobom cierpiącym na różne zaburzenia. Terapia humanistyczno-egzystencjalna przyjmuje, że należy stworzyć dla jednostki najlepsze warunki do rozwoju, a także skupia się na analizowaniu decyzji życiowych jednej osoby. Przez ten proces Pacjent ma się ciągle udoskonalać, aby w przyszłości podejmował tylko słuszne wybory oraz czuł się pewnie w swoim ciele. Osoba uczęszczająca na taki rodzaj terapii sama decyduje, jakimi przemyśleniami chce się podzielić ze swoim psychoterapeutą i co ma zostać na niej przepracowane. Psychoterapia humanistyczna jest odpowiednia dla osób, które cierpią na niskie poczucie własnej wartości, a także osób, które mają problemy z zaburzeniami odżywiania. Zachęcamy do zapoznania się z pełną ofertą naszych usług.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
Robert Pinkert - Psycholog
Psycholog CEO&Founder
psycholog, psychoterapeuta pracuje
psychoterapeuta/ psychoonkolog
psycholog pracujący z klientami
Psychoterapeuta
psycholog w pracy
Psycholog/
psychoterapeuta
Patrycja Mlynarczyk - Psycholog/Terapeuta par
Psycholog/
psychoterapeuta
psycholog, psychoterapeuta pracujący z klientami
Psycholog/ Psychoterapeuta
psycholog pracujący z pacjentami
Psycholog
psycholog i psychoterapeuta pracujący z pacjentami
Psychodietetyk/ Psycholog

Sprawdź jak możemy Ci pomóc