Terapia uzależnień online | Leczenie uzależnień od alkoholu, narkotyków, hazardu | Terapeuta od uzależnień online

Terapia uzależnień pozwoli Ci na dokonanie trwałych zmian w Twoim życiu. Wsparcie, które gwarantujemy przez internet opiera się na wykorzystaniu sprawdzonych na całym świecie technik pracy z osobami uzależnionymi oraz współuzależnionymi. Każdy nasz psychoterapeuta uzależnień to specjalista o sporym doświadczeniu i wysokich kwalifikacjach. Dzięki temu możesz być spokojny o to, czy terapia od uzależnień przyniesie oczekiwane rezultaty. Wybierz wolność od nałogu i postaw na sprawdzoną ofertę certyfikowanych specjalistów. Terapia dla alkoholików online to tylko część naszych możliwości.

Czym jest terapia uzależnień?

Terapia uzależnień to leczenie skierowane do osób, które mają problem z prawidłowym funkcjonowaniem w środowisku zawodowym, rodzinie, a także w ogólnie pojętym życiu społecznym. Dla przykładu terapia uzależnień alkoholowych pozwala na odstawienie używki i holistyczną zmianę podejścia do swojego życia.

Psychoterapia uzależnień to proces, którego celem jest wsparcie w nauce zdrowych strategii radzenia sobie. Chodzi tutaj między innymi o zastąpienie negatywnych zachowań związanych z uzależnieniem. Bardzo często osoba, która jest uzależniona, nie jest świadoma przyczyn tego problemu. W momencie, gdy pozna te przyczyny i jednocześnie będzie w stanie zidentyfikować je w swoim życiu, będzie mogła rozwijać zdrowe nawyki. Nauczy się także innego podejścia do relacji międzyludzkich oraz unikania sytuacji, które mogą prowadzić do nawrotu choroby. 

Terapia leczenia uzależnień bardzo często idzie w parze z farmakoterapią. Nie jest to jednak regułą. Leki, które są zapisywane przez lekarza psychiatrę, pomagają dodatkowo złagodzić objawy odstawienia i zmniejszyć pragnienie substancji bądź też konkretnego zachowania. Terapia uzależnień prywatnie podobnie jak w przypadku leczenia w ramach funduszu jest procesem długotrwałym. W przypadku skorzystania z naszej oferty masz jednak pewność, że praca nad sobą przyniesie Ci spodziewane rezultaty. Zatrudniamy bowiem wyłącznie certyfikowanych specjalistów, którzy wieloaspektowo wspierają w procesie wychodzenia z nałogu. 

Leczenie uzależnień od hazardu

Gry hazardowe są niesamowicie niebezpieczne. Na samym początku wydają się oczywiście jedynie rozrywką. Dla przykładu wizyta w kasynie może sprawiać wrażenie świetnego sposobu na nudę. Z kolei gra w karty bądź też gra online u bukmachera daje możliwość przeżycia dreszczy emocji. Podobnie również cena zdrapek wydaje się stosunkowo niewielka, gdyż każda z nich kosztuje zaledwie kilka złotych. Ryzyko związane z grą jest jednak naprawdę spore. Bardzo łatwo można się bowiem uzależnić. Skutkiem takiego problemu są między innymi długi, rozpad rodziny, a także problemy z wierzycielami, a nawet samobójstwo.

Aby zrozumieć, na czym polega terapia uzależnień od hazardu, trzeba pojąć, w jaki sposób rozwija się uzależnienie. Na rozwój tego problemu składają się bowiem czynniki, takie jak na przykład: zaburzenia w samoocenie, silne stany pobudzenia, które pojawiają się w nieregularnych odstępach czasu, a także problemy w relacjach międzyludzkich. Terapeuta uzależnień w trakcie leczenia może pracować w związku z tym między innymi nad samooceną osoby zdiagnozowanej jako uzależniona. Osoby z niskim poczuciem własnej wartości bardzo często mają zaburzenia, które pochodzą jeszcze z dzieciństwa. Wygrana dużych pieniędzy może oznaczać dla nich poczucie, że są wyjątkowi. Motywacją do uprawiania hazardu może być dla wielu osób także chęć rozrywki i przerwania nudy. Bardzo szybko taki nałóg wkrada się w życie człowieka i niestety rzutuje na inne sfery jego funkcjonowania. 

Terapia uzależnień online polega w tym przypadku nie tylko na porzuceniu gry za pieniądze, ale również na dosięgnięciu tego problemu. Tylko przepracowując w trakcie sesji terapeutycznych źródła nałogu możliwe jest bowiem trwałe poprawienie jakości funkcjonowania. 

Patologiczny hazard został sklasyfikowany jako zaburzenie psychiczne już w roku 1980 zgodnie z amerykańską klasyfikacją DSM-III. Aktualnie stosuje się jednak kryteria diagnostyczne DSM-IV z roku 1994. Leczenie uzależnień od hazardu może być w Twoim przypadku konieczne jeśli:

  • mocno się na nim koncentrujesz (poszukujesz kolejnych sposobów na pozyskiwanie gotówki, opracowujesz strategie gry itp.),
  • wciąż próbujesz skończyć z hazardem, mimo że poprzednie próby nie przyniosły Ci oczekiwanych rezultatów,
  • obstawiasz coraz wyższe stawki,
  • spędzasz coraz więcej czasu na grze,
  • drażnią Cię próby zakończenia przygody z hazardem,
  • zdarza Ci się grać po to, aby się odegrać,
  • traktujesz grę jako sposób na rozwiązanie życiowych problemów,
  • okłamujesz bliskich, aby nie odkryli oni wysokości obstawianych stawek, a także częstotliwości gry,
  • stawiasz hazard wyżej niż swoje obowiązki (zawodowe lub rodzinne),
  • pożyczasz pieniądze, aby móc grać.

Prywatne leczenie uzależnień jest Ci niezbędne, jeśli chcesz zażegnać swoje problemy i wrócić do normalnego funkcjonowania. Pamiętaj o tym, że im szybciej osoba, która jest uzależniona od hazardu, poszuka pomocy, tym mniej drastyczne będą skutki nałogowej gry. Grupowa lub indywidualna terapia uzależnień ma sens tylko wtedy, gdy hazardzista sam przed sobą przyzna, że jest chory. 

Psychoterapia uzależnień online — czy jest skuteczna?

Terapia uzależnień od alkoholu lub innych substancji albo zachowań, która odbywa się online, jest równie skuteczna jak stacjonarne wizyty. W trakcie wideokonferencji możliwe jest bowiem zapoznanie się z pełną historią pacjenta i jego aktualnym stanem psychicznym. Jednocześnie obecne dzisiaj możliwości pozwalają na przeprowadzenie rozmowy w bardzo wysokiej jakości obrazu i dźwięku. Terapia uzależnień online ma jeszcze tę zaletę, że osoby, które korzystają ze wsparcia, nie muszą wychodzić ze swoich domów. Komfort i wygoda pacjenta wynika zatem z tego, że pacjent nie musi stresować się dotarciem do gabinetu na wyznaczoną godzinę. To również świetne rozwiązanie dla osób, które mają zmienny grafik w pracy i każda minuta jest dla nich ważna.

Jak zatem widzisz, terapia uzależnienia od alkoholu daje możliwość uzyskania głębokiego wglądu w swój nałóg i zmianę zachowań na pożądane. Terapia alkoholowa przez internet bądź też terapia, która pozwala poradzić sobie z innym nałogiem i odbywa się online, jest niewątpliwie przełomem w dostępności, a także skuteczności wsparcia psychologicznego. Wysoki poziom skuteczności psychologa online sprawia, że na takie rozwiązanie decyduje się coraz większa liczba osób w naszym kraju. Psychoterapeuta od uzależnień alkoholowych może więc z powodzeniem pracować przez internet, a terapia uzależnienia od alkoholu online to w niektórych przypadkach najlepsze możliwe rozwiązanie.

Terapia uzależnień — nasi specjaliści

Możesz być pewien, że decydując się na usługi naszej poradni, będziesz mógł skorzystać ze wsparcia wyłącznie doświadczonych specjalistów. Terapia dla alkoholika online oznacza możliwość skorzystania z nowoczesnych technik pracy, które sprawdzają się w wielu krajach świata. Leczenie uzależnień od alkoholu z certyfikowanymi specjalistami pozwala szybko zobaczyć rezultaty pracy nad sobą. Kolejnym argumentem, który przemawia za skorzystaniem z oferty naszych specjalistów, jest fakt, że są to osoby, które podchodzą do swojej pracy z pasją. Przekonaj się sam i sprawdź na naszej stronie internetowej, z usług których dokładnie specjalistów możesz skorzystać. Terapia alkoholowa online to tylko część specjalizacji naszych terapeutów.

Terapeuta uzależnień — cennik

Jeżeli interesuje Cię terapia uzależnień online, cena z pewnością może odgrywać ważną rolę. Tym bardziej że leczenie nie polega na skorzystaniu z jednorazowej wizyty, a na regularnych spotkaniach ze specjalistą. Koszt wizyt jest przystępny, gdyż wiemy jak ważna dla każdej osoby jest maksymalna dostępność wsparcia. Możemy Ci zagwarantować, że nasze ceny są bardzo atrakcyjne w porównaniu do pozostałych poradni dostępnych online. Jeżeli więc interesuje Cię terapia uzależnień, cennik ma dla Ciebie znaczenie i szukasz czegoś, co nie obciąży mocno Twojego domowego budżetu, doskonale trafiłeś. Przekonaj się, dlaczego warto wybrać oferowane przez nas leczenie uzależnień. Psychoterapia uzależnień online nieprzypadkowo cieszy się u nas tak dużym powodzeniem.

Leczenie uzależnień — dlaczego warto nas wybrać?

Leczenie uzależnień od alkoholu lub innych używek albo leczenie behawioralnych uzależnień musi odbywać się w sprawdzonym miejscu. Tylko wtedy bowiem można być pewnym, że przyniesie ono oczekiwane rezultaty. Na szczęście każdy terapeuta od uzależnień alkoholowych oraz wszelkich pozostałych jest doświadczonym profesjonalistą. Zatrudniamy bowiem specjalistów, którzy mają za sobą wiele lat pracy przy leczeniu różnych form uzależnień. Zatrudnieni przez nas eksperci uczestniczą regularnie w szkoleniach oraz warsztatach, dzięki którym możliwe jest skorzystanie z najnowszych metod terapeutycznych. 

Terapia AA online cechuje się również indywidualnym podejściem. Terapia dla uzależnionych od alkoholu uwzględnia zatem indywidualne cechy każdej osoby. Nasi specjaliści tworzą spersonalizowane plany, dzięki którym możliwe jest dostosowanie leczenia do potrzeb oraz celów konkretnych pacjentów. 

Terapia dla współuzależnionych online oraz terapia dla osób uzależnionych odbywa się za każdym razem w pełnej dyskrecji. Nasi pacjenci mają zatem pełną gwarancję poufności rozmów. Ich dane są natomiast chronione.

Psychoterapia uzależnień online jest bardzo opłacalna także ze względu na jej atrakcyjną cenę. Nie mamy absolutnie żadnych ukrytych kosztów, a jednocześnie ceny pojedynczych sesji są bardzo atrakcyjne. Wystarczy, że wpiszesz w Google „terapia alkoholowa online cena”, a przekonasz się, jak dobrze wypadamy na tle konkurencyjnych poradni. Jeżeli więc interesuje Cię terapia alkoholowa online i planujesz długoterminowe leczenie, nie musisz obawiać się wysokich kosztów. 


Pamiętaj także o pozytywnych recenzjach na temat naszych usług. Nasza terapia uzależnień online opinie i rekomendacje zbiera dzięki skutecznie przeprowadzonym działaniom. Nie ma znaczenia w tym przypadku, czy jest to terapia AA online, czy też terapia, w której ludzie leczą swoje uzależnienie od innych środków odurzających lub konkretnych zachowań. Nasza terapia uzależnienia od alkoholu online, a także terapia leczenia pozostałych nałogów jest bowiem za każdym razem bardzo profesjonalna i skuteczna. Przekonaj się również, na czym polega nasza psychoterapia online. Serdecznie zapraszamy zatem do skorzystania z naszej oferty.

Wybierz swojego psychologa lub psychoterapeutę

Wszyscy nasi specjaliści zostali zweryfikowani pod kątem posiadanych kwalifikacji uprawniających do wykonywania zawodu psychologa i psychoterapeuty.
terapeuta uzależnień
psycholog w pracy
terapeuta uzależnień

Sprawdź jak możemy Ci pomóc