Life coach online, coaching online

Nie tylko osoby, które cierpią na zaburzenia, korzystają z pomocy naszych specjalistów. Kto jeszcze może się do nas zgłosić? Ostatnio popularną formą jest coaching online, czyli prosta forma na wykorzystanie swojego potencjału w 100%. Profesjonalny personal coach zajmuje się rozwijaniem potencjału osoby, którą trenuje w asyście fachowca. Na naszej platformie dostępne są zajęcia właśnie z takimi osobami. Mają one na celu wzmocnienie swojego osobistego i zawodowego potencjału. Wszystkie zajęcia odbywają się w formie online, więc coaching bez problemu pogodzisz z wykonywaniem przez siebie innych obowiązków. Tworzymy niezwykły zespół ambitnych osób, które są po różnego rodzaju kursach specjalistycznych, a wszystko po to, aby pomóc Ci się rozwijać. Chcemy być Twoja pomocą i inspiracją. Pragniemy, by Twoje talenty ujrzały światło dzienne, a umiejętności już nabyte były wciąż udoskonalane.

Co to jest coaching i kiedy warto sięgnąć po wsparcie coacha?

Co to jest coaching? Według International Coaching Federation, coaching to „towarzyszenie klientowi w kreatywnym procesie, który skłania do myślenia i inspiruje do maksymalizacji zawodowego i osobistego potencjału”. 

Coach w przeciwieństwie do psychologów i psychoterapeutów pracuje z osobami zdrowymi. Współpraca nie opiera się na rozwiązywaniu problemów zdrowotnych lecz na jak najlepszym wykorzystaniu potencjału i możliwości, które w sobie skrywamy.  

Coach pomoże nam w realizacji marzeń, planów i ustaleniu celów, do których będziemy zmierzać. Coaching to forma rozwoju osobistego a coach poprzez odpowiednie narzędzia i metody pomaga w odkrywaniu i rozwoju naszego wewnętrznego potencjału. 

Coaching będzie pomocny dla osób chcących zadbać o swój rozwój osobisty zarówno w życiu prywatnym jak i zawodowym. 

Coaching wykorzystywany jest również przy pracy nad pewnością siebie, rozwojem swoich kompetencji oraz osiąganiu wyznaczonych celów. 

Coaching jako wsparcie w Twoim rozwoju

kreatywność

Dzięki pracy z coachem nauczysz się wykorzystywać swoją kreatywność w sposób, o którym wcześniej nawet nie myślałaś/eś. 

potencjał

Poprzez odpowiednie pytania, rozmowy i głębokie refleksje odkryjesz jak duży potencjał skrywasz w swoim wnętrzu. 

cel

Ty sam/a ustalasz swój cel i ścieżkę, która poprowadzi Cię do jego osiągnięcia, coach jest tylko Twoim towarzyszem. 

Life coach – kim jest i w jaki sposób może nam pomóc?

Life coach to stosunkowo nowa profesja na polskim rynku. Jest to osoba, która wspiera nas w budowaniu własnej wartościowej marki, która stanie się naszą wizytówką. Pomaga nam kompleksowo. Nie skupia się jedynie na realizacji naszych celów, ale także stara się poprawić nasze samopoczucie oraz samoocenę. Chce, byśmy odnosili sukcesy na każdym polu, zarówno zawodowym, jak i osobistym. Coach to trener, który dba o naszą psychikę, zdrowie oraz powodzenie. Uczy nas, w jaki sposób zmotywować się do działania, a także pomaga nam przezwyciężyć chwile kryzysu, które zdarzają się nawet najlepszym. Wspiera nas w sytuacji niekorzystnej i pokazuje możliwe rozwiązania każdej sytuacji, z jaką przyszło nam się zmierzyć. Na naszej platformie prowadzone są zajęcia online coaching, które polegają na serii rozmów za pośrednictwem łącza internetowego ze swoim doradcą. Podczas zajęć uczymy się krok po kroku, w jaki sposób zachowywać się i postępować, aby realizować nasze marzenia i plany.

Dobry coach – czym się charakteryzuje?

Z reguły life coach powinien cechować się dużą empatią. Oprócz tego musi też wykazywać się sporą kreatywnością. Nie wszystkie osoby posiadają predyspozycje do prowadzenia tego typu zajęć. Trener coach to najczęściej psycholog z wieloletnim stażem, ale także specjalista HR lub trener biznesu. Często life coach korzysta z pomocy innych specjalistów, by efekt jego działania był znacznie lepszy i bardziej skuteczny. Coach online zajmuje się prowadzeniem spotkań w formie zdalnej, które poruszają różne tematy związane z samorozwojem danej jednostki. Do każdego Klienta musi więc podchodzić w sposób indywidualny i nie istnieje jedna sprawdzona metoda do pracy z ludźmi. Coach życia, bo tak brzmi spolszczona nazwa tego zawodu, jest osoba, która wie o nas dużo, zdobywa informacje podczas przeprowadzania wywiadów, a następnie wykorzystuje je, aby w jak najlepszy sposób rozwijać potencjał danej osoby. Life coach online pomaga nam w konkretnej sprawie, jak również opracowuje z nami długoterminowy plan pomocy w udoskonaleniu siebie. Pomaga nam spełnić swoje marzenia i aspiracje, a także wskazuje sposób postępowania, który przyniesie jak najlepsze efekty.

Coaching online – kiedy warto z niego skorzystać?

Coach personalny wskaże Ci wskazówki, w jaki sposób żyć, aby osiągać sukcesy na każdej płaszczyźnie. Z usług tego zawodu korzystają coraz częściej osoby, które posiadają wysokie pozycje w firmach, tacy jak menedżerowie czy dyrektorzy. Trener coach pomaga także przedsiębiorcom prywatnym, jak również artystom, którzy chcą się wypromować na rynku światowym lub lokalnym. Tak naprawdę jest to więc świetne rozwiązanie dla wszystkich, dla których osiągnięcie sukcesu w życiu zawodowym i osobistym jest bardzo ważne. W szczególności warto sięgnąć po pomoc coacha przez Internet, jeżeli:

 • Posiadasz złe nawyki i samodzielnie nie jesteś w stanie ich przełamać;
 • Potrzebujesz bodźca, który zmotywuje Cię do działania;
 • Nie odczuwasz spełnienia w życiu osobistym lub zawodowym;
 • Jesteś niezadowolony ze swojej pracy, szukasz zmian, ale nie do końca wiesz, w jakiej ścieżce zawodowej odnajdziesz się najlepiej oraz która z nich przyniesie Ci najlepsze korzyści;
 • Odczuwasz blokadę przed podejmowaniem owych działań;
 • Jesteś wypalony zawodowo i wypełnianie dotychczasowych obowiązków jest dla Ciebie udręką.

Coach życiowy ma za zadanie pokazanie Ci, że na każdą sprawę możesz spojrzeć z innego, świeżego punktu widzenia. Nauczy Cię świadomego spostrzegania problemów, z którymi aktualnie walczysz oraz pokaże Ci dogodne metody, które pozwolą Ci na osiągnięcie sukcesu. Oczywiście coach motywacyjny nie narzuca Ci sposobu życia, odkrywa jedynie przed Tobą inne możliwości, których z uwagi na różne przyczyny, możesz nie widzieć. Co więcej, coach zawodowy przeprowadzi z Tobą rozmowę, z której dowiesz się, jakie są Twoje mocne i słabe strony, co pozwoli Ci znaleźć zawód, który w przyszłości będzie przynosił Ci wiele satysfakcji i pozwoli wykorzystać Twój potencjał w 100%. Jeżeli więc myślisz o podjęciu nowego zatrudnienia, albo dopiero rozpoczynasz swoją karierę i nie wiesz, czy sprawdzisz się na danym stanowisku, coaching online może okazać się doskonałym rozwiązaniem na rozwianie wszelkich Twoich wątpliwości i podjęciu pracy marzeń, która nie tylko pomoże Ci się rozwijać, ale będzie motywować Cię do dalszego dokształcania się. 

Jeżeli szukasz inspiracji w kierunku swoich zawodowych celów, w dzisiejszych czasach istnieje wiele platform, które mogą ułatwić Ci znalezienie odpowiednich możliwości rozwoju. Jedną z nich jest portal Jooble, gdzie znajdziesz tysiące ofert pracy dopasowanych do twoich umiejętności i oczekiwań. Kandydat, którego interesują propozycje typu oferty pracy w Trójmieście, wpisuje swoją lokalizację w pasku wyszukiwania na górze strony. Warto więc zerknąć na oferty pracy na portalu Jooble i podjąć kroki ku realizacji swoich zawodowych aspiracji.  

Online coaching – na czym właściwie polega?

Life coaching online jest bardzo często mylony z wizytami u psychologa, bądź psychoterapią. Co prawda pomiędzy trenerem a osobą, która korzysta z jego pomocy, jest budowana pewna relacja, oparta na wzajemnym zaufaniu i szczerości, jednak przybiera ona kształt relacji partnerskiej, a nie jak w przypadku tradycyjnej terapii relacji pacjent-specjalista. Coach mentalny jedynie pomaga nam odkryć własny potencjał, przy uwzględnieniu wszystkich naszych indywidualnych oczekiwań i potrzeb. Większość pracy jest wykonywana przez uczestnika zupełnie samodzielnie. Dobry coach wskazuje jedynie właściwą drogę, jaka jest odpowiednia dla swojego Klienta, wspiera go w realizacji wyznaczonych celów, a także udoskonala jego kompetencje, które już posiada. Spotkania z trenerem odbywają się przez Internet, co stanowi wygodę dla uczestnika. Online life coach przeprowadza sesje, w których uczestniczą indywidualne jednostki lub cały zespół. Bardzo często przedsiębiorcy lub zespół menedżerski decyduje się na wspólny udział w tego typ zajęciach, aby wypracować wspólne cele i metody ich osiągnięcia. Jest to tzw. coaching biznesowy, który w ciągu ostatnich lat stał się bardzo popularny w większych firmach. Life coach online zwraca przede wszystkim uwagę na to, aby zespół wypracował kompetencje w zakresie umiejętności pracy z innymi ludźmi i firmami, zwiększenia wrażliwości na feedback, a także umiejętności wyznaczania sobie i innym zdrowych granic. W przypadku jednostek indywidualnych dobry coach skupia się na stawianiu i osiąganiu celów oraz wzmacnianie asertywności. Praca trenera z grupą i z jednostką jest więc nieco inna.

Coach online – jakie są jego formy?

W zależności od tego, w jakich obszarach jest prowadzony trening z coachem, możemy go podzielić na kilka najczęściej stosowanych sesji:

 • Coaching biznesowy – zajęcia są przeznaczone do pracowników organizacji i przedsiębiorstw;
 • Coaching rozwoju zawodowego – w tym przypadku coach kariery wpiera nas w planowaniu i rozwoju życia zawodowego, a także podkreśla nasze możliwości;
 • Coaching życiowy, oparty na rozwoju osobistym;
 • Coaching menedżerski, skierowany do kadry średniego szczebla;
 • Coaching osób zarządzających w przedsiębiorstwie.

Na naszej platformie znajdziesz zajęcia, które pozwolą Ci rozwinąć skrzydła w każdym rodzaju coachingu. Jeżeli więc jesteś nastawiony na pracę nad swoimi słabościami oraz rozwojem umiejętności, sprawdź jak możesz nad nimi pracować. Wyznaczaj sobie nowe, realne cele i określ drogę do ich osiągnięcia. Coach online to doskonałe rozwiązanie dla każdego, niezależnie od wieku. Sam ustalasz, kiedy możesz odbyć sesję ze swoim trenerem. Nie pozwól by ograniczał Cię czas, czy dalekie dojazdy do swojego mentora. Online coach to wygodna forma samorozwoju, na który zasługujesz! Jeśli jesteś przedsiębiorcą, sprawdź ofertę coach biznesowy online, a z pewnością odkryjesz, że Twoi pracownicy mają ogromny potencjał.

Pozostałe usługi

Sprawdź nasze pozostałe usługi